R e k l a m a
Strona głównaPorady ekspertaKonsola do gier. Jak wybrać najlepszą?

Konsola do gier. Jak wybrać najlepszą?

Konsole do gier stają się coraz popularniejsze, a ich oferta coraz bardziej się poszerza, zapewniając nowe rozwiązania i jeszcze lepszą jakość gry. Warto jednak wybrać konsolę najlepiej dostosowaną do swoich potrzeb, a także zaopatrzyć się wcześniej w zestaw ulubionych gier. Czym się kierować przy wyborze konsoli?

To, jaka konsola będzie najlepsza, zależy przede wszystkim od oczekiwań jej przyszłego użytkownika i jego upodobań jako gracza. Wbrew pozorom bardzo ważne jest, żeby podczas wyboru konsoli kierować się tym, jaka konsolę mają nasi znajomi, pozwoli to na wspólne rozgrywki online, do których posiadanie tej samej konsoli jest niezbędne. Istotny jest też wybór gier na konsolę, niektóre tytuły dostępne są np. tylko na jeden model konsoli, warto więc upewnić się wcześniej, czy na wybranym modelu konsoli będzie działać nasza ulubiona gra. Kupując konsolę należy też sprawdzić parametry swojego telewizora oraz możliwości, jakie oferuje dany model konsoli.

Jak właściwie wybrać konsolę?

Wybierając konsolę, należy zwrócić uwagę na takie elementy, jak dysk twardy, joystick, możliwości procesora, pamięć RAM czy liczba wejść USB. Im wyższa pamięć RAM i lepszy procesor, tym bardziej płynne działanie gier. Ważna jest również pojemność dysku, ale w tym przypadku zawsze można dokupić dysk zewnętrzny, jeśli oryginalna pamięć okaże się zbyt mała. Większa liczba wejść USB może się przydać w sytuacji, kiedy kilka osób chce korzystać z konsoli w tym samym czasie, aby grać wspólnie. Ważne będzie również sprawdzenie, czy konsola posiada joystick bezprzewodowy czy podłączony bezpośrednio do konsoli. Ten bezprzewodowy będzie wygodniejszy, wymaga jednak ładowania. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze konsoli należy ją najpierw przetestować, aby sprawdzić, czy spełnia nasze oczekiwania, jest wygodna i posiada wszystkie niezbędne opcje. Nowe konsole to często spory wydatek, można wiec zdecydować się np. na konsolę używaną. Warunkiem jest w tym przypadku jednak dokładne zweryfikowanie sprzętu, pod kątem stanu technicznego, aby z wyprzedzeniem wykryć ewentualne mankamenty, które mogły powstać na skutek użytkowania konsoli przez poprzedniego właściciela.

Czy gry będą działać na każdym tv?

Wybierając konsolę warto też pamiętać o tym, aby sprawdzić, czy mamy odpowiednio dobrany telewizor i czy gry będą na nim właściwie działać. Trzeba zadbać o to, aby telewizor posiadał odpowiednie kolory i dobrą jakość dźwięku. W celu lepszych wrażeń podczas grania w ulubione gry, warto rozważyć tv w 4k, zwłaszcza jeśli planujemy kupić najnowszą konsolę. Z kolei posiadając starszą konsolę, warto wcześniej upewnić się, czy umożliwia ona grę na tv w 4k. Wybierając telewizor do konsoli, trzeba też zwrócić uwagę na trzy aspekty – rodzaj matrycy, rozdzielczość ekranu oraz jego jasność. Najlepszy będzie tv z matrycą OLED, gdyż zapewni lepszy kontrast i lepszą jakość obrazu, zwłaszcza podczas grania w ciemności. Takie tv są jednak droższe, a technologia LED będzie często wystarczająca, aby móc w pełni cieszyć się z gry. Uruchamiając grę na tv można wcześniej pobawić się ustawieniami, aby dobrać najlepszy tryb obrazu. Warto pamiętać, że nie każdy telewizor, na którym dobrze ogląda się telewizję i filmy, będzie jednocześnie dobrym telewizorem do grania na konsoli.

Popularne gry na ps5

Wiele gier produkowanych jest z dedykacją na konkretną konsolę, to znaczy że niektóre z nich można dostać na PlayStation, ale nie na Xboxa i odwrotnie. Duży wybór gier oferuje np. PlayStation 5. Do najpopularniejszych gier należy m.in „FIFA 21”, która pomoże graczowi poczuć się jak na prawdziwym stadionie i zamienić się w gwiazdę światowej piłki nożnej. Do klasyków, jeśli chodzi o gry na ps5 należy też np. „Assassin’s Creed”, której akcja dzieje się w erze wikingów. Gracz ma możliwość zbudować własną osadę wikingów oraz wyruszyć na podbój nowych terenów, pokonując wrogów. Koniecznie należy także wypróbować grę „Cyberpunk 2077” i poznać wszystkie tajemnice miasta przyszłości Night City. Gra polskiej firmy CD project to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier roku. Fani tańca mogą z kolei wypróbować grę „Just dance”, przy której można tańczyć do ulubionych hitów i świetnie się bawić. Warto też pamiętać, że na konsoli działać będą takie klasyki jak np. „The Sims 4”, „Spider-man” czy „Call of duty”.

Dodatkowe akcesoria, które zapewnią niezapomniane wrażenia z gry

Dla bardziej zaawansowanych graczy ważne będą też odpowiednie akcesoria do konsoli, takie jak kamerki, piloty, stacje ładujące, nowoczesne pady czy bezprzewodowe zestawy słuchawkowe. Dzięki nim można nagrywać filmy w dobrej rozdzielczości, porozumiewać się z innymi graczami, a nawet odczuwać wibracje oraz inne stymulacje dotykowe, które zagwarantują głębsze oraz bardziej realistyczne wrażenia podczas grania. Warto jednak pamiętać, aby kupować akcesoria w sprawdzonych, autoryzowanych sklepach, aby mieć pewność, że będą one dobrze współpracować z konsolą, a dzięki dobrej jakości posłużą nam na dłużej. Niektóre konsole posiadają również możliwość podłączenia gogli wirtualnej rzeczywistości, a także bezpośredniego połączenia się z takimi aplikacjami jak YouTube, Netflix, Skype czy Spotify.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

R e k l a m a