R e k l a m a
Strona głównaPorady ekspertaJak prawidłowo dobrać osprzęt do wózków widłowych?

Jak prawidłowo dobrać osprzęt do wózków widłowych?

Osprzęt do wózków widłowych w szybki (i tani) sposób pozwala w pełni wykorzystać potencjał tych urządzeń. Dzięki dodatkowym elementom, wózki mogą skutecznie wykonywać wiele funkcji wykraczających poza ich typowy zakres obowiązków transportowych. Jednak bardzo istotne dla powodzenia przedsięwzięcia jest prawidłowe dobranie osprzętu do wózka widłowego. Jak to zrobić? Podpowiadamy!

Osprzęt do wózków widłowych

Elementami najbardziej kojarzącymi się z wózkami widłowymi są (jak sama nazwa wskazuje) widły. To one umożliwiają bezpieczne pobranie oraz transportowanie różnej wielkości palet z ładunkami. Jednak popularne wózki widłowe mogą znacznie więcej! Warto skorzystaj z okazji i wykorzystać ich możliwości przez zastosowanie dodatkowego osprzętu do wózków widłowych.

O jakich dodatkowych elementach mowa? Osprzęt, który można zamontować na wózkach, to m.in.:

  • platformy robocze;
  • łyżki;
  • chwytaki;
  • wysięgniki;
  • przesuwne karetki wideł;
  • pługi do odśnieżania;
  • zamiatarki;
  • kontenery.

Ich wykorzystanie pozwala nie tylko transportować towary sypkie, czy wielkogabarytowe, które nie mieszczą się na paletach, ale także całkowicie zmienić charakter i zastosowanie pojazdu (jak w przypadku np. zamiatarek). Więcej o zastosowaniu konkretnych elementów, przeczytać można w tekście „Osprzęt do wózków widłowych – rodzaje i przeznaczenie„.

Osprzęt do wózków przeznaczenie

Jak dobrać osprzęt do wózka widłowego?

Bardzo ważną kwestią jest prawidłowy dobór idealnego osprzętu do wózka. Nie chodzi tu wcale tylko i wyłącznie o wybranie akcesoriów, które właściwie będą odpowiadać na zapotrzebowanie i sprawdzą się w konkretnych pracach. Mowa raczej o technicznym aspekcie doboru elementów.

Co jest najważniejsze?

1.Przed zakupem osprzętu należy upewnić się, czy te konkretne elementy są dedykowane do wózka, który ma się w posiadaniu. Nie wszystkie akcesoria da się zamontować na mniejszych wózkach widłowych czołowych, większość absolutnie nie sprawdzi się w połączeniu z magazynowymi wózkami wysokiego składowania (wyjątek stanowią nakładki na widły). Jednak trzeba mieć na uwadze, iż nie każdy pojazd można poddać przekształceniom.

2.Poza rodzajem wózka, do którego chce się dokupić osprzęt, ważne są także jego rodzaj i marka. Nawet wózki należące do jednej kategorii – np. wózki widłowe terenowe różnią się między sobą wielkością, udźwigiem itd. Ważne, aby dodatkowe akcesoria były kompatybilne z urządzeniem, a najlepiej pochodziły od jednego producenta.

3.Istotna jest także jakość wybieranego osprzętu. Markowe akcesoria są zwykle dużo bardziej solidne, posiadają także Świadectwa Zgodności, gwarancje itp. Nie można tego niestety powiedzieć o tańszych zamiennikach, które często sprowadzane są kontenerami. Ich cena bywa znacznie niższa, jednak tak samo jest z ich żywotnością i wytrzymałością.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Osprzęt do wózkow co jeszcze musisz wiedziec

Wykorzystanie osprzętu do wózków widłowych jest opłacalne, gdyż dzięki niemu można jeszcze lepiej wykonywać różnego typu zadania i usprawnić pracę całej firmy. Wybierając elementy osprzętu warto kierować się: rodzajem pojazdu, modelem oraz marką urządzenia, wytrzymałością elementów. Warto pamiętać, iż one także odpowiadają za bezpieczeństwo transportowanych ładunków i efektywną pracę firmy.

___________________________________________
Magdalena Kopeć
Specjalistka SEO SEM
www.seolo.pl
Pozycjonowanie stron i sklepów internetowych

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

R e k l a m a