R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPajęcznoWielkie serce w Dylowie Szlacheckim

Wielkie serce w Dylowie Szlacheckim

Pierwsze w gminie Pajęczno serce na nakrętki stanęło w Dylowie Szlacheckim. W zaledwie kilka godzin pojemnik jest już niemal pełen.

Po Działoszynie metalowy kosz na nakrętki w kształcie serca stanął w Dylowie Szlacheckim. Jest to pierwsza taka instalacja w gminie Pajęczno. Czerwone serce ustawiono na nowo powstałym placu zabaw. Zakup został dokonany przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dylów Szlachecki z dotacji od darczyńcy – Cementowni WARTA. Firma po raz kolejny wsparła działania lokalnej społeczności.

Chcemy zaprosić wszystkich mieszkańców gminy do akcji „Nakręcamy pomaganie”. Serce marzyło nam się od dawna, ale nasze działanie spowolniła pandemia. Teraz napisaliśmy prośbę o wsparcie do Cementowni WARTA i od razu wyrazili gotowość do pomocy i działania. Dzięki temu połączyliśmy akcję charytatywną z ekologią. Zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Pajęczno, którzy chętnie oddadzą swoje zapasy nakrętek. Wrzucamy do serca, a my z sercem oddamy potrzebującym – mówi Kamila Krzak-Sojda Reprezentant Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Dylów Szlachecki, a zarazem sołtys miejscowości.

Wielki kosz na nakrętki to nie tylko dbałość o segregację odpadów, ale przede wszystkim podanie pomocnej dłoni potrzebującym. Sprzedaż zebranych nakrętek pomoże w finansowaniu akcji charytatywnych, które już wcześniej wspierali mieszkańcy. Do wielkiego serca można wrzucać wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt, czy kolor. Mogą to być nakrętki np. po napojach, kawie, mleku, czy jogurtach, ale również po chemii gospodarczej, po płynach do zmywania, szamponach i płynach do płukania. Ważne, by nie dorzucać do nakrętek innych przedmiotów, a jeżeli mają one np. tekturowe uszczelki – trzeba je usunąć przed wrzuceniem.

Już po ustawieniu serca, mieszkańcy wykazali się po raz kolejny. W zaledwie kilka godzin od instalacji pojemnik został niemal w całości zapełniony.

R e k l a m a

6 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

6 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Marta
Marta
3 lat temu

Brawo Pani Sołtys!!!!

Marta W
Marta W
3 lat temu

Dzieci takie jak Franuś będą bardzo bardzo wdzięczne… Teraz przez pandemie ciężko jest zbierać nakrętki ponieważ mogą przenosić wirusy. Ale SERCE na świeżym powietrzu super sprawa!!!

J.
J.
3 lat temu

Brawo Kamila!!!
Ciekawe kiedy nasz marny burmistrzyna postawi w Pajęcznie takie serce.

pawlow
pawlow
3 lat temu

Szkoda, ze p. Kamila nie moze byc burmistrzem Pajeczna.

Kasia M.
Kasia M.
odpowiedział na komentarz  pawlow
3 lat temu

a dlaczego nie może?

Anna
Anna
3 lat temu

W każdej miejscowości powinno stać takie serce. Nas nic to nie kosztuje a możemy zrobić dużo dobrego. Osobiście zbieram zakrętki i nie wiem gdzie mam je oddać wcześniej w szkole oddawałam ale ostatnio coś cisza.