R e k l a m a
Strona głównaPorady ekspertaJak wybrać smartwatch dla kobiety?

Jak wybrać smartwatch dla kobiety?

Zegarek sportowy to bardzo przydatne narzędzie, które może pełnić wiele funkcji. Nie tylko doskonale sprawdza się jako wsparcie podczas treningu, ale także jako codzienny motywator aktywności. Nowa generacja pulsometrów to już nie są nieporęczne, duże urządzenia z odstającym modułem GPS, ale subtelne i bardzo zaawansowane technologicznie modele. Na co zwrócić uwagę wybierając sportowy smartwatch dla kobiety?

Uniwersalne połączenie stylu i funkcjonalności

Wiele kobiet szukając zegarka sportowego pragnie połączyć rozbudowane możliwości i wiele opcji z nowoczesnym, atrakcyjnym designem, który będzie świadczył o elegancji. I choć na pierwszy rzut oka wydaje się to niemożliwe, firma taka jak Garmin pokazuje, że rzeczywistość jest całkiem inna.

Doskonałym przykładem takiego połączenia jest chociażby smartwatch dla kobiety Garmin Venu. Stylowe urządzenie zostało wyposażone w duży, kolorowy wyświetlacz wysokiej jakości. Smartwatch łączy w sobie wiele funkcji wspierających użytkownika na co dzień, jak płatności bezdotykowe oraz odbieranie połączeń, wiadomości i powiadomień z poziomu zegarka. To także pomoc w codziennym śledzeniu kondycji, która zmierzy tętno, poziom stresu oraz jakość i długość snu.

Dla osób które regularnie trenują, Garmin Venu oferuje ponad dwadzieścia trybów sportowych oraz gotowe plany treningowe na różnym poziomie zaawansowania.

Zegarki sportowe dla kobiet nastawionych na rywalizację

Wiele kobiet traktuje sport bardzo poważnie. Regularnie wykonują one wyczerpujące treningi i startują w zawodach. Takie osoby będą zwracały uwagę w większym stopniu na możliwości sportowe oferowane przez zegarek. Funkcje typowo lifestyle’owe odgrywają w ich przypadku marginalną rolę.

Dla aktywnych kobiet doskonałym wyborem będzie jeden z zegarków firmy Polar. Typowo wyczynową serią są modele Vantage (M, V oraz V2) oferujące wsparcie dla wielu dyscyplin, zaawansowane możliwości personalizacji oraz wysoką dokładność pomiarów. W najnowszej odsłonie tej serii – V2 – producent zaprezentował innowacyjne testy wydolnościowe dla biegaczy, kolarzy, a także test regeneracji nóg, pomagający oszacować stopień wypoczęcia organizmu. Do tego dochodzą dwa moduły, które wspierają świadome planowanie wysiłku i pozwalają lepiej przygotować się na pokonywanie kolejnych wyzwań. Mowa o funkcjach RecoveryPro oraz TrainingLoadPro. Nowy Polar Vantage V2 wprowadził także alternatywny sposób pomiaru obciążenia treningiem biegowym poprzez śledzenie generowanej mocy.

Z kolei system FuelWise pomoże sportowcom w prawidłowym nawodnieniu organizmu i utrzymaniu stabilnego poziomu energii podczas najdłuższych aktywności.

Wsparcie podczas trudnych dni

Dobry smartwatch to taki, który jest dobrze dopasowany do potrzeb swojego właściciela. To dlatego kobiety szczególnie chętnie wybierają zegarki firmy Garmin wyposażone w funkcję śledzenia cyklu menstruacyjnego oraz monitorowanie przebiegu ciąży. Funkcje te dostępne są między innymi w zegarkach z serii Vivoactive 4. Korzystanie z nich pozwala na przewidzenie początku oraz końca cyklu, śledzenie jego fizycznych i emocjonalnych objawów, a także oszacowanie terminu rozwiązania.

Wybierając damski smartwatch sportowy warto zwrócić uwagę na wiele kwestii. Już na pierwszy rzut oka poszczególne modele różnią się pomiędzy sobą funkcjonalnością i wyglądem. Jedne lepiej sprawdzą się podczas treningu, zaś inne pełnią rolę codziennego asystenta. Bez względu na ostateczny wybór, warto decydować się na produkty sprawdzonych firm jak Garmin, Polar lub Suunto, które dają gwarancję wysokiej jakości wykonania.

Zdjęcie zapewniło studio fotograficzne WhiteStudio.

Więcej o zegarkach sportowych przeczytasz w artykule: http://polskieligi.net/zegarki-sportowe-meskie-jak-wybrac-najlepszy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

R e k l a m a