R e k l a m a
Strona głównaPorady ekspertaJak wybrać spodnie robocze? Hurtownia Magros BHP podpowiada, na co warto...

Jak wybrać spodnie robocze? Hurtownia Magros BHP podpowiada, na co warto zwrócić uwagę

Jaka powinna być odzież robocza? Zależnie od charakteru pracy, którą zamierza się w niej wykonywać, powinna ona posiadać pewne konkretne cechy. Jakie? Na to właśnie pytanie odpowiada Hurtownia Magros BHP, co ułatwi wybór odpowiednich spodni roboczych, ale i innych elementów odzieży.

Jak znaleźć bezpieczne, trwałe i wygodne spodnie robocze?

Ktoś, kto poszukuje odzieży roboczej takiej jak spodnie, najczęściej chce, aby były one po prostu bezpieczne, trwałe i wygodne. Ten trzy kwestie przekładają się na bezpośrednie cechy takiej odzieży. Za bezpieczeństwo odpowiada głównie tkanina wraz z normami, które spełniają spodnie. Trwałość to również efekt tkaniny, ale także wykończeń, wstawek, czy przeszyć. Wygoda zależy od kroju danego modelu spodni, naturalnej tkaniny, która przepuszcza powietrze, ale także choćby ilości kieszeń, w których można schować podczas pracy drobne narzędzia takie jak śrubokręt.

Hurtownia Magros BHP radzi, aby wybór idealnej odzieży, a w tym przypadku spodni roboczych rozpocząć od sprawdzenia norm, które muszą one spełniać. Kolejnym krokiem jest wybór kroju spodni, który się preferuje. Do wyboru są spodnie na pasku albo ogrodniczki. Pierwsze z nich przez niektórych określane są jako wygodniejsze, jednak to ogrodniczki nie potrzebują paska, nigdy nie zsuwają się podczas pracy i mają zwykle dodatkową kieszeń na piersi, w którą wielu pracowników przyzwyczaja się chować drobne narzędzia. Modele, o których mowa, znaleźć można pod adresem https://magrosbhp.pl/kategoria-produktu/odziez-robocza/spodnie/spodnie-ogrodniczki/.

Co jest najważniejsze w odzieży roboczej? Tkanina, z której ją wykonano!

Odzież roboczą wykonuje się z różnych tkanin naturalnych ze sztucznymi domieszkami. Wybór odzieży pod tym kątem powinien być przede wszystkim uwarunkowany od tego, co właściwie zamierza się robić w danych spodniach. Jednym potrzebna jest wodoodporna tkanina, innych natomiast będzie interesować jej odporność na iskry. Najpopularniejszą mieszanką jest materiał zawierający 65% bawełny i 35% poliestru.

Bawełna jest tkaniną naturalną, która zapewnia naprawdę dobrą wentylację i wygodę pracy. Choć sama w sobie jest jeszcze bardziej odporna na iskry od mieszanek ją zawierających, niestety nie jest ona odporna na działanie wody. Wchłania ją, robi się ciężka i nieprzyjemna w dotyku, a przy stałym kontakcie z wodą i wilgocią, szybko się niszczy i traci swoje właściwości. Poliester w mieszance z bawełną sprawia, że powstały materiał jest trwalszy, łatwiejszy w konserwacji, nie gnie się ani nie kurczy, a w dodatku staje się znacznie bardziej odporny w kontakcie z wodą.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

R e k l a m a