R e k l a m a
Strona głównaPorady ekspertaJak wybrać WC do swojej łazienki? Na co zwrócić uwagę?

Jak wybrać WC do swojej łazienki? Na co zwrócić uwagę?

Osoby będące na etapie urządzenia domowej łazienki, bardzo często zwracają uwagę na nawet najdrobniejsze szczegóły, które pozwalają osiągnąć zamierzony efekt. Jednym z najważniejszych elementów każdej łazienki jest WC. Jak wybrać odpowiedni model? Na co zwrócić uwagę, podejmując decyzję?

Jak wybrać deskę do WC?

Wydawać by się mogło, że wybór deski sedesowej to łatwe i prozaiczne zadanie. Niemniej jednak, ma ona wpływ nie tylko na wytrzymałość, ale także wygodę korzystania z domowej toalety. Poza tym deski różnią się od siebie kształtem, rozmiarem oraz kolorem. Więcej o ich cechach można zapoznać się na stronie internetowej https://hydrotermo.pl/lazienka/wc/deski-wc.

Przy wyborze deski sedesowej warto zwrócić między innymi uwagę na: 

  • materiał wykonania – można wybierać spośród desek wykonanych z plastiku miękkiego i twardego, desek drewnianych, poliestrowych oraz ze stali nierdzewnej, 
  • wymiary – przy zakupie deski trzeba zwrócić uwagę na rozstaw zawiasów, przy pomocy których deska zostanie zamontowana do sedesu, 
  • kolor i kształt – jeszcze do niedawna największa popularnością cieszyły się białe, plastikowe deski sedesowe. Obecnie dostępne są one w szerokiej gamie kolorystycznej i stylistycznej, dzięki czemu można dopasować je do ogólnej aranżacji łazienki, 
  • dodatkowe funkcjonalności – dużą popularnością cieszą się wolnoopadające deski sedesowe, które pozwalają uniknąć niepotrzebnego hałasu oraz w przypadku małych dzieci – przytrzaśnięcia palców.

WC – podwieszane czy stojące? 

Jeszcze kilkanaście lat temu największą popularnością cieszyły się wolnostojące toalety. Obecnie jednak duża liczba osób decyduje się na podwieszane WC, które jest rozwiązaniem nowoczesnym, praktycznym i funkcjonalnym.

Dużą zaletą podwieszanych misek WC jest ich uniwersalność. Równie dobrze prezentują się one bowiem w nowoczesnych łazienkach, jak i w pomieszczeniach urządzonych w stylu klasycznym. Podwieszane miski WC montowane są na stelażu podtynkowym. Oznacza to, że wszystkie elementy, takie jak np. zawór spustowy Geberit, odpowiedzialne za spłukiwanie wody, ukryte są za ścianą. 

Wiszące toalety nie zajmują niepotrzebnie miejsca na podłodze łazienki, co sprawia, że  nadają się nawet do najmniejszych pomieszczeń. Niestety, są nieco trudniejsze w montażu – ten warto powierzyć zaufanemu fachowcowi.

Co jeszcze wziąć pod uwagę, wybierając sedes do łazienki?

Sposób montażu i wygląd deski sedesowej to nie wszystko, co warto wziąć pod uwagę, wybierając sedes do łazienki (wybór takich modeli można znaleźć m.in. na stronie https://hydrotermo.pl/). Warto zwrócić uwagę również na następujące parametry:

  • pojemność zbiornika spłukującego – w standardowej toalecie zazwyczaj mieści się w nim około 6 l wody. Niektóre dostępne na rynku modele wyposażone są w oszczędne spłuczki, które pozwalają w dowolnym momencie zatrzymać spłukiwanie wody, 
  • sposób podłączenia do kanalizacji – jeśli podejście kanalizacyjne do WC znajduje się w ścianie, wymagany jest zakup miski z poziomym odpływem. Podejście kanalizacyjne w podłodze wiąże się z koniecznością zakupu miski z odpływem pionowym, 
  • stylistyka – miski sedesowe dostępne są na rynku nawet w wielu wzorach i kolorach. Dzięki temu każdy jest na stanie znaleźć toaletę, która stworzy spójną i harmonijną całość z pozostałymi elementami aranżacji łazienki.

Artykuł sponsorowany 

R e k l a m a