R e k l a m a
Strona głównaPorady ekspertaJak wybrać zamek do mebli biurowych? Praktyczne porady

Jak wybrać zamek do mebli biurowych? Praktyczne porady

W meblach biurowych często przechowujemy ważne dokumenty, pieniądze i osobiste przedmioty. Z tego względu nie chcemy, aby osoby trzecie miały do nich dostęp. Aby skutecznie je zabezpieczyć, należy zainwestować w odpowiednie zamki do szuflad biurowych. Na rynku dostępny jest szeroki wybór tych elementów, dlatego wybór najlepszego to nie lada wyzwanie. Jeśli chcesz poznać najpopularniejsze modele i dowiedzieć się, jaki zamek do mebli biurowych wybrać, zapoznaj się z dalszą częścią artykułu.

Zamki do mebli biurowych – rodzaje

Wśród najpopularniejszych zamków do szafek meblowych wyróżnia się modele:

 • wpuszczane – to jedne z najpopularniejszych zamków meblowych. Wpuszczane są one do wnętrza elementu konstrukcyjnego.
 • nakładane – cieszą się dużą popularnością, podobnie jak modele wpuszczane. Mocuje się je nawierzchniowo. Warto zaznaczyć, że zamki nakładane mogą być jednocześnie zamkami wpuszczanymi.
 • baskwilowe – dedykowane są one wysokim, 1- lub 2-skrzydłowym drzwiom meblowym. Zamykają zarówno górną, jak i dolną część drzwi. Ich cylinder wymaga wywiercenie otworu w drzwiach szafy.
 • kasetowe (skrzynkowy) – przeznaczone są do zabezpieczenia kasetki lub stalowych drzwi meblowych.
 • żaluzjowe – wyposażone są w zaczepy mające kształt “1”. Gdy zamek zostanie zamknięty, zaczepy rozchodzą się na boki i zaczepiają o specjalną zaczepową blachę.
 • centralne – przeznaczone są do montażu m.in. w kontenerach biurowych. Umożliwiają jednoczesne zamknięcie wszelkich szuflad.
 • do szklanych drzwi – montowane są głównie w witrynach sklepowych i gablotach. Występują w różnych wariantach. W sprzedaży dostępne są zarówno modele wymagające wiercenia, jak i bezinwazyjne.
 • ryglowe – stosowane są głównie w szufladach i szafkach w meblach biurowych. Otwiera się je i zamyka przy pomocy kluczyka.
 • szyfrowe i elektroniczne – działają na podobnej zasadzie, co zamki szyfrowe do drzwi. Często montowane są w meblach, w których przechowywane są ważne dokumenty, wartościowe przedmioty i pieniądze. Najczęściej otwierane są przy pomocy kodu. Niektóre z nich dodatkowo są wyposażone w kluczyk, który trzeba przekręcić po wpisaniu odpowiedniego pinu.
 • rozporowe – doskonale sprawdzają się w meblach, w których przechowywane są ważne dokumenty i przedmioty, do których nie mogą mieć dostępu osoby trzecie. Posiadają specjalny mechanizm, który skutecznie zabezpiecza przed otwieraniem się frontów i jednocześnie chroni zawartość mebli.
 • depozytowe – wykorzystywane są głównie w meblach służących do tymczasowego przechowywania przedmiotów. Aby je otworzyć, należy wrzucić monetę lub żeton. Są łatwe w obsłudze i działają w bardzo prosty sposób.
 • z kłódką – są one instalowane w meblach biurowych, w których znajdują się istotne, wartościowe przedmioty. Podobnie jak modele szyfrowe i elektroniczne stanowią skuteczne zabezpieczenie. Jednak w ich przypadku stosuje się klasyczną kłódkę.

Jaki zamek do mebli biurowych wybrać?

Gdy już wiesz, jakie są rodzaje zamków do szafek meblowych, z pewnością jesteś ciekaw, który z nich warto wybrać. Otóż nie da się wskazać jednego, najlepszego zamka do mebli biurowych. Element ten należy dopasować do własnych potrzeb i mebla. Jeśli przechowujesz w szafce dokumenty, do których nie może mieć dostępu żadna osoba trzecia, sięgnij po zamek z kłódką, elektroniczny lub szyfrowy. Jeśli szukasz zamka do gablotki lub witryny, wybierz model przeznaczony do szklanych mebli.

Jeśli chcesz wyposażyć w zamki szafki, w których pracownicy tymczasowo przechowują swoje rzeczy, wybierz produkt depozytowy. Wybór jest ogromny, dlatego z pewnością nie będzie Ci trudno znaleźć modelu dopasowanego do swoich oczekiwań oraz mebli. Pamiętaj, żeby zamki do szuflad biurowych kupować wyłącznie u zaufanych sprzedawców, którzy oferują towary najwyższej jakości. Dzięki temu będziesz miał pewność, że zamek dobrze spełni swoje funkcje i odpowiednio zabezpieczy przedmioty znajdujące się wewnątrz mebli.

 

 

 

 

 

 

 

R e k l a m a