Jaki jest najbezpieczniejszy i najtańszy sposób, żeby przewieźć motocykl?

0

Zakup nowego motocykla jest zwykle bardzo ekscytującym doświadczeniem. Ten moment, kiedy pierwszy raz słyszysz charakterystyczny dźwięk silnika albo ciepło wydobywające się z wydechów… To zrozumie tylko ten, kto „lata”. Niestety często jest tak, że nie masz możliwości samodzielnie przyjechać do domu nową maszyną. Musisz załatwić jakoś transport motocykla i teraz pojawia się pytanie, jak to zrobić, żeby było tanio i bezpiecznie?

Najbardziej budżetowym rozwiązaniem jest samodzielne przewiezienie motocykla na przyczepce albo w vanie czy w busie, ale tu zaczynają się schody. Nie każdy ma takie auto albo przyczepkę. Mało tego – nie każdy ma nawet hak w samochodzie, nie mówiąc już o czasie, jaki jest potrzebny na to, żeby przewieźć maszynę na odległość np. kilkuset kilometrów. Im dłuższy jest dystans, tym bardziej wzrasta ryzyko, że źle zaplanowany przewóz może doprowadzić do uszkodzenia motoru.

Ile było takich sytuacji, że motocykl przewrócił się w samochodzie, połamały się lusterka, pękła pokrywa silnika albo ułamała się klamka sprzęgła? Mnóstwo, a przecież motocykl to nie jest tania zabawka. Nawet nie próbuj sobie wyobrażać, jak Twoja nowa Aprilla za 60 tysięcy złotych albo świeżo polakierowane Kawasaki zaliczają tragiczny w skutkach upadek. Szkoda, naprawdę szkoda, dlatego nie ma co ryzykować – lepiej zlecić transport profesjonalistom. Firmie, która dysponuje odpowiednim pojazdem i zabezpieczeniami oraz ma doświadczenie w takich przewozach.

Taką firmę znajdziesz w serwisie gielda.furgonetka.pl Wystawisz tam darmowe ogłoszenie i zlecisz przewóz maszyny w Polsce albo transport motocykla w Europie i sporo zaoszczędzisz. Ogromną zaletą takiego sposobu poszukiwania przewoźnika jest fakt, że wszystkie zlecenia są wyceniane indywidualnie, więc masz możliwość dokładnego zorientowania się w cenach takich przewozów i wyboru najkorzystniejszej oferty. Wybrany przewoźnik odbierze motocykl od sprzedawcy i dostarczy go we wskazane przez Ciebie miejsce. Twój motocykl może dotrzeć w większość miejsc w Polsce nawet w ciągu 24-48 godzin.

Możliwości masz wiele – możesz poświęcić swój czas + pieniądze na paliwo i samodzielnie przewieźć motocykl albo zdecydować się na zlecenie transportu i zajęcie w tym czasie swoimi sprawami. Co jest lepsze? Zastanówmy się chwilę. Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie sytuacja, w której przewiezieniem motocykla zajmą się specjaliści, a Ty w tym czasie wypolerujesz kask, przykręcisz mocniej ślizgi w butach albo zaplanujesz kolejną wyprawę. To brzmi całkiem dobrze, prawda?