Gaz ziemny – źródło wygody

0

EWE: PRZYŁĄCZ SIĘ DO SIECI KORZYŚCI!

W dobie nowoczesnych technologii, inteligentnych domów, bezobsługowych urządzeń, gaz ziemny jako źródło energii traktowany jest przez niektórych jako nieprzystający do współczesnych trendów.
Nic bardziej mylnego! Wykorzystanie gazu ziemnego w gospodarstwach domowych jest rozwiązaniem ekonomicznym, bezpiecznym i prośrodowiskowym – ale nie tylko. Do obszernego koszyka korzyści spokojnie możemy dołożyć kolejną – wygodę.

JEDNO ŹRÓDŁO, WIELE MOŻLIWOŚCI

Gotowanie, podgrzewanie wody i ogrzewanie to podstawowe potrzeby w każdym domu. Przyłączenie do sieci gazowej i korzystanie z gazu ziemnego zaspokaja je wszystkie, a zastosowanie odpowiednich urządzeń i wysoka automatyzacja procesów pozwalają cieszyć się „ciepłem domowego ogniska” w każdym momencie, niemal na zawołanie.

SAMOOBSŁUGA

Wykorzystanie gazu ziemnego w gospodarstwie domowym odbywa się praktycznie bezobsługowo. Po przyłączeniu do sieci gazowej, zainstalowaniu odpowiednich urządzeń i ich zaprogramowaniu cała reszta odbywa się już bez naszego udziału.

Nowoczesne kotły pozwalają ustawić temperaturę, czas grzania, moment włączenia i wyłączenia, a jeśli chcemy, czujniki temperatury wyłączą piec, jeśli jesteśmy gdzieś daleko i nie mamy pojęcia, że już przyszła wiosna.

W niektórych przypadkach, w zależności od wykorzystywanego urządzenia, możemy tych wszystkich ustawień dokonywać zdalnie, przez Internet, za pomocą odpowiednich aplikacji.

SAMOWYSTARCZALNOŚĆ, OSZCZĘDNOŚĆ MIEJSCA I CZASU

Gaz ziemny dostarczany jest do klientów siecią gazociągów co powoduje, że rozwiązanie takie zwalnia nas z myślenia i ciągłego dbania o dostępność i wystarczające jego zapasy. Odwrotnie zatem niż w przypadku pieców na paliwa stałe czy butli gazowych – nie musimy się martwić o stany magazynowe. Mamy pewność, że nie zabraknie nam źródła ciepła, bo pobierane jest ono automatycznie z sieci operatora.

Tym samym odpada nam problem związany z magazynowaniem paliwa i posiadaniem specjalnego, wydzielonego pomieszczenia w budynku. Dodatkowo współczesne kotły gazowe zajmują niewiele miejsca, a ich estetyczne zaprojektowanie pozwala instalować je w pomieszczeniach o innym przeznaczeniu, np. w łazience, pralni czy w przedpokoju.

Komfort korzystania z gazu ziemnego sprowadza się także do jego „niewidoczności”. Chodzi o to, że podczas użytkowania nie musimy co chwila sprzątać, wyrzucać odpadów i popiołu, tak jak dzieje się to w przypadku stosowania pieców na paliwa stałe.

BEZPIECZEŃSTWO TO WYGODA

I na koniec – bezpieczeństwo. To właśnie jeden z najważniejszych aspektów wygodnych rozwiązań. W przypadku użytkowania gazu ziemnego nasze zadanie sprowadza się jedynie do zapewnienia regularnego serwisu kotła. Dzięki temu przez długie lata będziemy korzystać z całkowicie bezpiecznego źródła ciepła.

„Jeśli zamierzają Państwo przejść na gazowe ogrzewanie, warto skorzystać z porady u doradcy EWE. Nasi pracownicy chętnie zapoznają się z Państwa potrzebami, wyliczą oszczędności i dokładnie przeprowadzą przez cały proces – od sprawdzenia możliwości przyłączenia do sieci gazowej EWE do rozpoczęcia dostawy – mówi Marek Szymoniak, Dyrektor Działu Dystrybucji i Obrotu Sieciowego Gazem EWE.

 

EWE to działający od ponad 19 lat w Polsce niezależny dostawca gazu, posiadający aż 1659 km własnych sieci gazowych. Dostarcza gaz dla klientów indywidualnych, jak i firm w 49 gminach na terenie 6 województw. Wszystkie informacje dotyczące korzystania z gazu ziemnego znajdą Państwo na stronie www.ewe.pl i pod numerem infolinii 801 100 800.


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments