R e k l a m a
Strona głównaPorady ekspertaKalkulator ubezpieczenia samochodu - Jak z jego pomocą obniżyć koszt OC?

Kalkulator ubezpieczenia samochodu – Jak z jego pomocą obniżyć koszt OC?

W ostatnich latach ceny ubezpieczeń poszybowały w górę, najprawdopodobniej wkrótce czekają nas kolejne podwyżki. W wielu przypadkach istnieje jednak możliwość obniżenia kosztów polisy, wystarczy skorzystać z porównywarki ofert.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej właścicieli pojazdu, OC auta, to rodzaj ubezpieczenia majątkowego, które daje ochronę ubezpieczeniową, gdy ubezpieczony będzie zobowiązany do naprawienia szkody wyrządzonej przez kierowany przez niego pojazd. Oznacza to, że wszelkie szkody jakie musielibyśmy uiścić osobie poszkodowanej w zdarzeniu drogowym pokryje za nas ubezpieczyciel.

W zdecydowanej większości przypadków głównym czynnikiem decydującym o wyborze polisy OC jest jej cena. Oczywiście proces sprawdzenia kilkudziesięciu ubezpieczycieli działających na polskim rynku byłby zbyt czasochłonny, dlatego powstały porównywarki ubezpieczeń takie jak porowneo.pl.

Kalkulator ubezpieczenia samochodu Porówneo.pl pozwoli znacząco obniżyć koszt polisy OC. Pierwszym krokiem do uzyskania niższej składki jest wypełnienia prostego formularza. Konieczne będzie podanie danych samochodu oraz właściciela, więc od razu przygotuj dowód rejestracyjny i dokument tożsamości.

W zależności od parametrów jakie wprowadziliśmy do serwisu otrzymamy ofertę od kilkunastu do kilkudziesięciu firm ubezpieczeniowych działających na terenie naszego kraju. Dla przykładowego samochodu Renault Megane z 2017 roku i kierowcy mieszkającego w gminie Pajęczno ubezpieczenie samochodu okazało się niższe od dotychczasowej polisy, aż o 500 zł dla pakietu ubezpieczenia OC+AC, więc jest to znaczna kwota, która może pozostać w naszym portfelu. Korzystanie z porównywarki nic nie kosztuje, a może znacząco obniżyć wysokość składki, dlatego już dziś wypełni formularz i sprawdź ile możesz zaoszczędzić.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

R e k l a m a