R e k l a m a
Strona głównaPorady ekspertaKocioł na ekogroszek czy na biomasę?

Kocioł na ekogroszek czy na biomasę?

Wiele osób staje przed pytaniem czy do ogrzewania wybrać kocioł na ekogroszek czy jednak opalać biomasą. Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi, który sposób wybrać – każdy ma swoje wady i zalety.

Wybierając kocioł przemysłowy do ogrzewania ogromnych powierzchni szczególnie należy wziąć pod uwagę paliwo i technologię jaką wybierzemy do realizacji tego zadania. Z racji, że piece przemysłowe spalają spore ilośc ekogroszku czy biomasy różnica w kosztach użytkowania może być znaczna.

Kotły na biomasę zdecydowanie wygrywają pod względem ekologi. Pomimo faktu, iż kotły na ekogroszek posiadają sprawność cieplną sięgając 89% to są bardziej uciążliwe dla środowiska. Dodatkowo popiół z pieca na pellet można użyć jako naturalny nawóz czego nie można powiedzieć o odpadzie z ekogroszku.

Niewątpliwą zaletą zasilania ekogroszkiem jest znacznie mniejsza objętość paliwa i wygoda użytkowania. Obsługa kotła sprowadza się do okresowego napełniania kosza zasypowego ekogroszkiem oraz usuwania popiołu raz na kilka dni – kotły nie wymagają stałego rozpalania, a paliwo dozowane jest przez automatyczny podajnik ślimakowy. Ekogroszek zawojował rynek przede wszystkim dlatego, że jest to paliwo o fantastycznym stosunku jakości do ceny. Pali się długo, wydajnie, daje dużo ciepła i pozostawia niewiele spieków.

W przypadku obu systemów ogrzewania warto zadbać o wysokiej jakości i sprawności kocioł oraz jak najlepsze paliwo.

R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments