Śmiertelny wypadek w Patrzykowie. Nie żyje rowerzystka

11

Pajęczańscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności w jakich doszło potrącenia 80-letniej rowerzystki. Kobieta, pomimo długiej reanimacji zginęła na miejscu.

Tragiczny w skutkach wypadek miał miejsce we wtorek 21 stycznia około godziny 16.45 w miejscowości Patrzyków (gmina Pajęczno).

– Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierująca rowerem 80-letnia mieszkanka powiatu kłobuckiego wykonując manewr skrętu w lewo nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu jadącemu hondą civic 21-letniemu również mieszkańcowi powiatu kłobuckiego. Zdarzenie miało miejsce poza obszarem zabudowanym a kierująca rowerem nie posiadała wymaganego przepisami oświetlenia w rowerze oraz żadnego elementu odblaskowego – informuje rzecznik prasowy KPP w Pajęcznie mł. asp. Marcin Pawełoszek.

W wyniku odniesionych obrażeń kierująca rowerem pomimo długiej reanimacji poniosła śmierć na miejscu. Pajęczańscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Policjanci apelują: uważajmy na pieszych i rowerzystów. Z powodu trudnych warunków atmosferycznych niechronieni użytkownicy dróg są dla kierujących słabo widoczni. Apelujemy do kierujących, aby obserwując drogę zwracali szczególną uwagę na pieszych i rowerzystów.

źródło i fot.: KPP Pajęczno

 

11
Odpowiedz

avatar
9 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
MajestroKrzysiekHaniJa to jaNova Recent comment authors
najnowsze najstarsze najpopularniejsze
Maniek
Maniek

Jeżdżę tam często i mogę powiedzieć z czystym sumieniem 5zl może uratować wam życie, głupia kamizelka odblaskowa

Ema
Ema

Gdziekolwiek by to było, powinny byś SROGIE kary za brak kamizelki odblaskowe, naprawdę czasami ciężko zauważyć pieszego czy rowerzysta, a warunki bywają różne.

krychu
krychu

W warunkach nocnych, jeśli z naprzeciwka jedzie samochód, kierowca widzi nie więcej niż 3 – 5 metrów przed sobą. To truizm, ale czasu na reakcję jest bardzo mało – nawet przy 40 km/h.
Nieoświetleni piesi czy rowerzyści powinni mieć świadomość że są niewidoczni. Może szkoły powinny praktycznie przekazywać taką wiedzę. To raz. Dwa. Nasi “umiłowani” przedstawiciele w Sejmie wymyślili że samochód bez świateł w ciągu dnia jest trudny do zauważenia, natomiast pieszy i rowerzysta nie musi mieć świateł, bo jest łatwiejszy do zauważenia niż samochód. Porażająca logika.

Davos44
Davos44

Karać, karać i jeszcze raz karać za brak kamizelek odblaskowych!!!!!!!!!
Skupianie się na prędkości kierujących nic nie da w momencie gdy piesi lub rowerzyści będą sami “pchać się na zderzak”.
Ludzie wystarczy 5-10 złotych by uratować życie rowerzysty,
a pieszy jak chce zaoszczędzić tę kwotę niech się tylko stosuje do zasady prawidłowego maszerowania drogą czyli lewą stroną.
Myślenie niekiedy boli ale strata bliskich jeszcze bardziej…….

artek
artek

krew mnie zaraz zaleje apel do kierowców o szczególną uwagę bo świętym pieszym i rowerzystą nie chcę się założyć kamizelki ani mięć odblasków ani świateł a gdzie policja na skraju miasta kierowców łapać na prędkość bo to najprostsze i najwięcej pieniędzy tak

Zaniepokojony
Zaniepokojony

Oczywiście “Apel do kierowców ” bądźmy szczerzy w nocy osoba bez żadnego odblasku czy źródła światła taka osoba jest tak słabo widoczna że to wręcz musiało się stać …. . W dodatku dochodzi tutaj brak znajomości przepisów . Mam tylko nadzieję że młody chłopak przez czyjąś głupotę nie będzie musiał targać się po sądach

Nova
Nova

Dlaczego za każdym razem pan rzecznik apeluje do kierowców,a nigdy nie wysili się, aby zaapelować do pieszych i rowerzystów?
“Niechronieni użytkownicy dróg” sami się nie chronią i nie dbają o swoje bezpieczeństwo …

Ja to ja
Ja to ja

Apeluje o karanie każdego pieszego i rowerzysty nawet w terenie zabudowanym bez kamizelki. Pieszy idący w terenie zabudowanym bez chodnika świecący po oczach kierującego autem to też jest porażka. Jak go auto puknie to się tłumaczy że on miał światło ale to że oślepia kierowcę auta to dla niego nie problem.

Hani
Hani

Szkoda młodego kierowcy i tego co przeżywa, jeszcze babcia w lewo skręcała więc kierowca był bez szans. Niestety dużo ludzi bez prawa jazdy ma słabe pojęcie jak się zachować na drodze, na szczęście coraz mniej w lasach rowerzystów bez kamizelek czy oświetlenia.

Krzysiek
Krzysiek

W Skandynawii nikt nie wyrusza z domu bez elementów odblaskowych i niekoniecznie kamizelki ale rożnego rodzaju opasek zawieszek.. Grunt to być widocznym…. I wypadki tego typu praktycznie nie występują! Polecam wszystkim zaopatrzyć sie i przede wszystkim Nosić!

Majestro
Majestro

@Krzysiek Co Ty porównujesz Skandynawię do Pajęczna? Tutaj ludzie na pis głosują…