R e k l a m a
Strona głównaPorady ekspertaKtóry materac jest odpowiedni do regulowanych stelaży?

Który materac jest odpowiedni do regulowanych stelaży?

Łóżko ze stelażem regulowanym zapewnia bardzo wysoki poziom komfortu. Takie rozwiązanie jest idealne między innymi dla osób, które lubią siedzieć w łóżku z książką i czytać. Stelaże regulowane świetnie sprawdzają się także w przypadku osób starszych, obłożnie chorych i niepełnosprawnych. Który materac jest odpowiedni do regulowanych stelaży? Podpowiadamy.

Czym charakteryzuje się stelaż regulowany?

Stelaż regulowany charakteryzuje się możliwością podnoszenia i opuszczania zagłówka (części górnej), jak i podnóżka (części dolnej), na różne poziomy. W ten sposób można ustawić odpowiednią pozycję, zapewniającą zdecydowanie najbardziej komfortowy sen i wypoczynek. Okazuje się, że regulowane stelaże mają wiele zalet, do których można zakwalifikować:

  • zmniejszenie bólu pleców,
  • podniesienie komfortu snu i wypoczynku,
  • poprawa przepływu powietrza w drogach oddechowych, dzięki podniesieniu zagłówka sprawia, że użytkownik nie chrapie i nie cierpi na bezdech senny,
  • możliwość samodzielnego ustalenia pozycji do snu.

Stelaże mogą być regulowane w sposób ręczny lub elektryczny. Ta druga opcja jest szczególnie polecana w przypadku osób chorych i niepełnosprawnych. Warto dodać, że stelaże regulowane elektrycznie są droższe niż te manualne.

Jaki materac wybrać do stelaża regulowanego?

Do łóżka ze stelażem regulowanym należy wybrać odpowiedni rodzaj materaca. Przede wszystkim należy odrzucić materace sprężynowe (zarówno kieszeniowe, jak i multipocket), ponieważ takie modele nie współpracują ze stelażem, a niestety podnoszenie i opuszczanie zagłówka i podnóżka może doprowadzić do zniszczenia sprężyn w materacu. Podobnie dzieje się w przypadku materacy hybrydowych, czyli tych, które łączą cechy modeli sprężynowych i piankowych. Właśnie dlatego znacznie lepiej zdecydować się na model piankowy lub lateksowy. Można wybierać spośród różnych materacy, na przykład termoelastycznych, wysokoelastycznych, a także tych z pianką FlexFoam lub FloFoam. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji. Warto pamiętać o tym, że do stelaża można dopasować odpowiednią twardość materaca, ponieważ sprawdzą się tutaj zarówno modele miękkie, jak i średnie oraz twarde i bardzo twarde. Wybierając model materaca najlepiej zdecydować się na zakup od renomowanego i uznanego producenta, takiego jak marka Hilding Anders. Firma ta funkcjonuje na rynku od 1939 roku, czyli od czasu założenia w Szwecji. W Polsce marka pojawiła się w 2001 roku i szybko podbiła serca klientów. Hilding Anders to producent materacy, stelaży, łóżek i innych akcesoriów do sypialni. W jednym miejscu można więc kupić całe wyposażenie. Marka charakteryzuje się wysoką jakością i innowacyjnymi rozwiązaniami.

5 trików na zdrowy sen

Materac Hilding Funky – idealny model do stelaża regulowanego

Jednym z proponowanych modeli do stelaża regulowanego jest materac Hilding Funky, który najlepiej sprawdzi się dla młodzieży. Do najważniejszych cech tego materaca można zakwalifikować:

  • wkład wykonany z elastycznych pianek FlexiFoam, co sprawia, że model idealnie sprawdza się w przypadku stelaży regulowanych,
  • to materac młodzieżowy, przystosowany do potrzeb nastolatków,
  • materac posiada certyfikat Oeko-Tex® Standard 100, który wskazuje na to, że wszystkie użyte materiały są bezpieczne dla człowieka i nie zawierają szkodliwych substancji,
  • materac odpowiedni dla alergików,
  • model posiada 5 lat gwarancji,
  • dołączony do materaca pokrowiec jest wykonany z wysokiej jakości materiału, odpornego na ścieranie.

Warto pamiętać o tym, że w ofercie marki Hilding Anders dostępny jest szeroki wybór różnych modeli materacy, odpowiednich do stelaży regulowanych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

R e k l a m a