R e k l a m a
Strona głównaPorady ekspertaLaser do depilacji – co warto wiedzieć przed zabiegiem?

Laser do depilacji – co warto wiedzieć przed zabiegiem?

Nie ma nic lepszego niż uczucie idealnie gładkich nóg. Bez względu na to, czy wybierasz się na plażę, czy na wieczorne wyjście z przyjaciółmi, jedwabiście gładkie nogi i dobrze wyrzeźbione brwi to akcesoria, które musisz mieć. Niestety, oznacza to godziny spędzone na goleniu, depilacji woskiem i wyrywaniu pęset. Wyobraź sobie, że nie musisz się martwić o utrzymanie linii bikini czy brwi. Brzmi jak fantazja, prawda? Dzięki depilacji laserowej możesz to zrobić. Te długotrwałe zabiegi zmniejszają potrzebę żmudnego golenia i wyrywania, a do tego są bardziej przystępne niż mogłoby się wydawać.

Wskazówki przed zabiegiem

Po dwóch lub trzech tygodniach od pierwszego zabiegu można zauważyć różnicę, a po 8-12 zabiegach można uzyskać pełny efekt. Należy również pamiętać o regularnych wizytach, ponieważ wszystkie mieszki włosowe znajdują się w różnych fazach wzrostu, więc należy upewnić się, że każdy z nich ma szansę zostać poddany zabiegowi. Laser może wchodzić w reakcję z włosami na powierzchni skóry, co może powodować pewne podrażnienia. Najbardziej popularne obszary poddawane zabiegom to twarz, pachy, okolice bikini i dolne partie nóg.

W badaniach wykazano, że pachy reagują najszybciej, częściowo dlatego, że jest to najjaśniejszy obszar, najmniej narażony na działanie słońca i z ciemniejszym owłosieniem. Jeśli w jakimś miejscu na ciele znajdują się włosy, które mogą zostać wychwycone przez laser do depilacji, można je poddać zabiegowi. Dotyczy to sutków, klatki piersiowej lub brzucha. Mniej chodzi o obszar, a bardziej o kolor włosów i tło skóry. Lasery przeszły długą drogę, a technologia jest stale ulepszana.

Podczas rezerwacji wizyty opisz swój odcień skóry i kolor włosów, a następnie zapytaj w salonie, jakich laserów używają (i czy zapewnią one rezultaty przy Twoim odcieniu włosów i skóry). Niektóre zakłady specjalizują się w usuwaniu jasnych włosów lub stosują lasery do głębszych odcieni skóry, dzięki czemu łatwiej jest się zorientować, jakiego rodzaju zabieg zostanie tam przeprowadzony.

Istotne zalecenia lekarzy

W dniach bezpośrednio poprzedzających pierwszy zabieg należy przestrzegać jeszcze większej liczby zaleceń. Przez kilka dni przed każdą sesją należy unikać przyjmowania leków, takich jak leki rozrzedzające krew i przeciwbólowe. Dzień przed sesją należy ogolić obszar poddawany zabiegowi. Jeśli lekarz nie wspomniał o tym, należy zapytać, czy należy to zrobić. Dzień lub dwa dni wcześniej należy zrobić zdjęcia obszaru poddawanego zabiegowi, aby można było porównać wyniki przed i po zabiegu.

Bezpośrednio przed wizytą należy wziąć prysznic i dokładnie oczyścić okolicę. Należy osuszyć skórę jak zwykle, ale nie stosować żadnych balsamów, kremów z filtrem ani kremów nawilżających. W czasie zabiegu skóra musi być czysta, sucha i pozbawiona wszelkich produktów do pielęgnacji skóry.

R e k l a m a