R e k l a m a
Strona głównaPorady ekspertaListwy przysufitowe LED - dlaczego warto i jak je przyklejać?

Listwy przysufitowe LED – dlaczego warto i jak je przyklejać?

Istnieje wiele metod wykończenia wnętrz. Listwy przysufitowe są prostym sposobem na estetyczne połączenie ścian z sufitem, a jednocześnie mogą pełnić dodatkowe funkcje. Nowoczesne modele umożliwiają zamontowanie taśm LED, które będą dodatkowo ozdabiać wnętrze pomieszczenia. To szczególnie dobre rozwiązanie dla salonu czy sypialni. Jak przykleić listwy przysufitowe LED i dlaczego warto?

Listwy przysufitowe LED – czym są i dlaczego warto?

Sztukateria to elementy wykończenia, które są stosowany od setek lat i przez to mogą się kojarzyć z tradycyjnymi wnętrzami, nieraz nawet zabytkowymi. Jednak współcześnie istnieje na rynku wiele modeli, także tych będących idealnym rozwiązaniem dla pomieszczeń o nowoczesnym charakterze. Nadal można spotkać się z produktami uniwersalnymi, które odnajdą się w każdym pomieszczeniu.

 

Ponadto listwy poza pełnieniem funkcji dekoracyjnej mogą maskować pewne wady obiektu, takie jak np. nierówne połączenie ścian z sufitem. Kolejnym atutem jest fakt, że tego typu elementy są najczęściej pokrywane powłoką umożliwiającą pomalowanie ich na dowolny kolor. Natomiast przy zakupie produkt ma zazwyczaj barwę białą, która charakteryzuje się uniwersalnością.

Listwa dekoracyjna LED – listwa sufitowa

Listwa dekoracyjna LED to model sufitowy, który posiada specjalnie przygotowane miejsce do zainstalowania taśmy LED. Co ciekawe, w niektórych przypadkach wspomniana taśma jest już częścią produktu. Światło w tym przypadku pada na sufit lub ścianę (zależnie od miejsca montażu źródła światła).

 

W tym miejscu warto wspomnieć o różnych modelach listew przysufitowych. Tradycyjne egzemplarze są przytwierdzane zarówno do sufitu, jak i ściany, łącząc te dwie płaszczyzny. Jednak ciekawe rozwiązanie stanowią modele przyklejane np. tylko do ściany, zostawiając kawałek wolnej przestrzeni przy suficie. Z perspektywy domownika stojącego na podłodze linia połączenia tych dwóch płaszczyzn nie jest widoczna, dlatego nawet jeśli nie odznacza się równością – zostanie to ukryte.

 

Pasek LED jest skierowany w stronę sufitu, dlatego samo światło pozostaje widoczne, jednak nie jego źródło. To daje bardzo estetyczny efekt. Analogiczną sytuację tworzą listwy przysufitowe LED przytwierdzane do sufitu, jednak niepołączone bezpośrednio ze ścianą. Światło w tym przypadku jest skierowane we wspomnianą ścianę.

W jaki sposób przykleić listwy styropianowe do sufitu?

Zastanawiasz się jak przykleić listwy styropianowe do sufitu? Na samym początku warto wyposażyć się w potrzebne akcesoria, takie jak piła z drobnymi ząbkami, ołówek, miarka, skrzynka uciosowa, pistolet do kleju montażowego, klej, gąbka oraz ewentualnie środek do odtłuszczania i papier ścierny.

 

Przed montażem należy przygotować powierzchnię do klejenia, w przeciwnym wypadku listwa dekoracyjna LED może się odkleić. Warto usunąć nierówności oraz oczyścić powierzchnię (ścianę i/lub sufit). Nie mogą się na niej znajdować tłuste plamy. Trzeba pamiętać również, że chcąc zainstalować taśmę LED, należy stworzyć miejsce na zasilacz oraz sterownik, najlepiej tworząc otwór w ścianie. Warto pamiętać, że konieczne jest wcześniejsze poprowadzenie przewodów elektrycznych w tamto miejsce.

 

Przed montażem należy przygotować listwy przysufitowe LED, czyli odpowiednio je przyciąć. Zwykle skracanie wykonuje się pod kątem 90 stopni (kiedy mają się przedłużać) lub 45 stopni (w kątach pomieszczeń). Dla dokładności warto posiłkować się wspomnianą skrzynką uciosową. Przed klejeniem powinno się przymierzyć listwę, czy na pewno dobrze pasuje w danym miejscu.

 

Klej nakłada się na listwę za pomocą pistoletu pneumatycznego. Warto pamiętać, aby jego warstwa nie była zbyt gruba, ale taka, by nadal wypełniła ewentualne nierówności powierzchni, do której przyklejany jest element. Przy montażu należy mocno przycisnąć sztukaterię i odczekać chwilę. Nadmiar kleju po wypłynięciu trzeba usunąć za pomocą zwilżonej gąbki.

LED listwa sufitowa – gdzie kupić?

Skoro wiesz, jak przykleić listwę styropianową do sufitu, to nie pozostaje nic innego, jak zakupić sztukaterię. Wchodząc na stronę https://efekciarnia.pl/1288-listwy-przysufitowe-oswietleniowe, można mieć pewność otrzymania sprawdzonego produktu w konkurencyjnej cenie.

R e k l a m a