R e k l a m a
Strona głównaPorady ekspertaNajlepsza odżywka wzmacniająca paznokcie – jaką wybrać?

Najlepsza odżywka wzmacniająca paznokcie – jaką wybrać?

Dłonie oraz paznokcie to niestety miejsca najbardziej narażone na niszczenie. Codziennie muszą się one zmagać z kontaktem z różnymi, szkodliwymi substancjami. Kiedy dodatkowo zapomnimy o ich regularnym nawilżaniu, możemy się zmagać nie tylko z suchością naskórka, ale również ze zniszczeniem płytki paznokcia. Wówczas odżywka wzmacniająca paznokcie, to produkt, który musimy natychmiastowo wdrożyć! Jaką odżywkę wybrać? Poznajmy zestawienie najciekawszych produktów!

Co powoduje pogorszenie stanu paznokci?

Wspomniane codzienne narażanie paznokci na niszczenie może przejawiać się w różnych formach. Niekiedy jest to wzmożone używanie płynów do dezynfekcji, innym razem jest to sprzątanie domu silnymi środkami czyszczącymi, a jeszcze innym noszenie trwałych stylizacji paznokci. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że częste noszenie paznokci hybrydowych, żelowych lub akrylowych może realnie wpłynąć na pogorszenie stanu paznokcia. Wiąże się to z nieprawidłowym zakładaniem manicure oraz jego zdejmowaniem, a także z używaniem lakierów i produktów o złym składzie.

Po czym poznać, że muszę używać odżywki do paznokci?

Płytka paznokcia, która została poddana wielu wyzwaniom, w bardzo szybkim czasie zacznie pogarszać swój stan. Coś, co szczególnie szybko zauważymy to zniszczone paznokcie po hybrydzie. Bardzo często w trakcie nieprawidłowego zdejmowania hybryd, następuje również zdjęcie wierzchniej warstwy paznokcia. Jest to natychmiastowo widoczne, ponieważ płytka staje się cienka jak piórko. Jednak  to nie jedyna reakcja paznokci na zniszczenia.

Niekiedy możemy rozpoznać bardzo zniszczone paznokcie po ich nadmiernej łamliwości. Wystarczy wtedy, że delikatnie uderzysz paznokciem o jakiś przedmiot, a on od razu jest złamany lub pęknięty. W parze z łamliwością idzie bardzo często pocienienie płytki oraz rozdwojone paznokcie. Objawiają się one w rozwarstwieniu, szczególnie jest to widoczne na krawędziach paznokcia. Następny z problemów, jaki może wystąpić to pojawienie się białych plamek na płytce. Mogą one oznaczać braki witaminowe. Ubytki w witaminach objawią się również spowolnionym wzrostem paznokcia.

Czym powinna się wyróżniać najlepsza odżywka do paznokci?

Wymienione wcześniej problemy są prawdziwymi alarmami na to, abyś zaczęła używać odżywkę do paznokci. Najlepsza odżywka dla ciebie powinna rozwiązywać dokładnie te problemy, z którymi się aktualnie zmagasz. Najłatwiej ją dopasować poprzez czytanie etykiet producenckich oraz po dokładnym określeniu swojego problemu. Poznajmy teraz kilka, naprawdę wyjątkowych odżywek do paznokci!

Polecane odżywki do paznokci

Jednymi z najpopularniejszych odżywek są te pochodzące z asortymentu marki Long 4 Lashes. Jest to brand wydający wyłącznie produkty pobudzające porost lub wzmacniające dla włosów, brwi, rzęs oraz paznokci. Obecnie oferuje dwa rodzaje odżywek-serum do paznokci. Pierwsze z nich to intensywne serum wzmacniające. Jest to produkt o charakterze profesjonalnym, który został skierowany do posiadaczek paznokci słabych oraz zniszczonych. Wzmocni on płytkę paznokcia, która zmaga się z podatnością na łamanie, rozdwajanie, a także ze spowolnionym wzrostem. Odżywka do paznokci skutecznie je zregeneruje i wzmocni. Drugi produkt Long 4 Lashes sprawdzi się idealnie jako odżywka do paznokci po hybrydzie. Ekstremalne serum utwardzające to produkt przeznaczony do paznokci cienkich, osłabionych oraz z problemem rozdwajania się. Dzięki niej staną się one grubsze i mocne.

Inną marką, słynącą z produkowania odżywek do paznokci, jest Eveline. Oferta ich odżywek jest niezwykle szeroka i wszechstronna. Jednym z najbardziej rozchwytywanych produktów jest lakier-odżywka do paznokci 8w1 Total Action z serii Nail Therapy. Formuła odżywki wnika w strukturę paznokcia, przez co go utwardza oraz pobudza do wzrostu. Oprócz tego paznokcie staną się wzmocnione, a problem z rozdwajaniem czy łamaniem nie będzie ich już dotyczył.

Jeżeli nadal nie odnalazłaś swojej idealnej odżywki, koniecznie sprawdź ofertę drogerii internetowej Strefa Urody! Jest to miejsce oferujące dziesiątki różnorodnych odżywek, wśród których na pewno odnajdziesz swój ideał!

R e k l a m a