R e k l a m a
Strona głównaPorady ekspertaJaka sportowa torba na siłownię będzie najlepsza?

Jaka sportowa torba na siłownię będzie najlepsza?

Dobrze wybrana sportowa torba na siłownię posłuży ci nie tylko podczas pakowania na trening. Z powodzeniem zastąpi ona walizkę na krótszy wyjazd lub posłuży jako podręczna torba w samolocie. Aby jednak dobrze spełniała swoje zadanie, trzeba zwrócić uwagę na kilka podstawowych aspektów. Jakich?

Czy na pewno potrzebujesz sportowej torby na siłownię?

Właśnie wykupiłeś karnet na siłownię i masz zamiar regularnie się tam pojawiać? Skompletowałeś już niezbędny strój i zastanawiasz się, czy sportowa torba na siłownię będzie ci potrzebna? Jeśli wciąż się wahasz, wyjaśniamy, dlaczego warto w nią zainwestować. 

Z reguły na siłownię zabierasz nie tylko strój sportowy, ale też buty, butelkę z napojem izotonicznym lub wodą oraz ręcznik. Praktyczna torba sportowa pomoże ci nie tylko na bezproblemowe i szybkie spakowanie. Po skończonym treningu ułatwi ci oddzielenie przepoconych ubrań lub brudnych butów od pozostałej części ekwipunku. 

Uniwersalna sportowa torba na siłownię, czyli jaka? 

Uniwersalna torba sportowa to taka, w której zmieścisz cały strój na siłownię, plus niezbędne gadżety, jak butelka z napojem, mata czy ręcznik. Co więcej, odpowiednio dobrany model spełni się nie tylko podczas pakowania na trening, ale również w podróży. 

Czym zatem kierować się przy wyborze torby sportowej, aby była uniwersalna i sprawdziła się przy wypadzie na siłownię, ale też i w czasie wyjazdu?

Rozmiar

Odpowiednio dobrany rozmiar pomoże ci zmieścić wszystkie niezbędne podczas treningu elementy garderoby. Wybierając torbę, zwróć uwagę na to, by pomieściła nie tylko strój sportowy, ale również buty, dodatkowy ręcznik lub cieplejszą bluzę, matę czy portfel. W ten sposób spakujesz się za jednym razem i nie będziesz potrzebował dodatkowego plecaka. Poszukując odpowiedniej torby, wybieraj te o pojemności nie mniejszej niż 40 litrów.

Ilość przegródek

Jedna główna kieszeń to za mało. Przyda się przynajmniej jedna przegroda, by oddzielić buty od ubrań. Przydatna okaże się również kieszeń na wilgotny ręcznik. Popularne i funkcjonalne torby mają z reguły jedną większą przegrodę, dwie po bokach oraz mniejszą na portfel czy klucze z przodu lub w środku. 

Uchwyty

Aby wygodnie transportować cały ekwipunek, sportowa torba na siłownię powinna mieć dwie krótkie sprzączki oraz jedną długą taśmę. Dzięki temu będziesz mógł wygodnie podnieść ją za uchwyty lub zarzucić na ramię na dłuższym pasie, kiedy zajdzie taka potrzeba. Zwróć też uwagę na to, by dłuższy uchwyt był regulowany. Dodatkowym atutem będzie miękki ochraniacz na taśmie, który sprawi, że noszenie ciężkiej torby na ramieniu będzie o wiele bardziej komfortowe, ponieważ uchwyt nie będzie wbijał się w skórę. 

Materiał wykonania

Sportowa torba powinna chronić odpowiednio twoje ubrania. Zadbaj więc o to, by wykonana była z wodoodpornego materiału. Pozwoli to również uchronić twój ekwipunek przed ewentualnym zalaniem wodą oraz ułatwi czyszczenie torby. 

Dodatkowe elementy 

Najlepszym rozwiązaniem będzie torba sportowa z zamkiem błyskawicznym. Tutaj jednak warto postawić na gruby, solidnie wykonany suwak. W ten sposób zapewnisz torbie dłuższą żywotność i zminimalizujesz ryzyko uszkodzenia zamka, nawet kiedy spadnie na niego duży ciężar. 

Równie przydatne okazują się gumowe, antypoślizgowe podstawki. Pozwolą zachować torbie dłużej estetyczny wygląd, minimalizując kontakt materiału z podłożem. W ten sposób torba też staje się mniej podatna na zabrudzenia. W związku z tym rzadziej będziesz musiał ją czyścić, a to również zwiększy żywotność torby. 

Praktyczna sportowa torba na trening to znacznie większy komfort pakowania na siłownię. Dobrze dobrany model posłuży ci nie tylko w drodze na siłownię, ale sprawdzi się również w podróży!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

R e k l a m a