R e k l a m a
Strona głównaPorady ekspertaNajlepszy płaszcz damski - kompleksowy przewodnik

Najlepszy płaszcz damski – kompleksowy przewodnik

Jeszcze do niedawna płaszcz damski utożsamiany był jedynie z eleganckim elementem garderoby przeznaczonym do tworzenia wyjściowych stylizacji. Obecnie coraz większa ilość producentów odzieży sportowej i turystycznej posiada w swojej ofercie płaszcze będące odpowiednikami kurtek trekkingowych. Są one niezwykle praktyczne i wiele kobiet decyduje się na ich zakup. Odzież wierzchnia tego rodzaju może być bardzo funkcjonalna, należy jednak wybrać odpowiedni egzemplarz – dopasowany do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Czy warto kupić taki płaszcz? O czym pamiętać i jakie kwestie rozważyć podczas zakupów?

Płaszcz damski – najważniejsze cechy

Płaszcz damski to część garderoby, która powinna być jednocześnie wygodna i elegancka. Nawet w odsłonie outdoorowej, outfit do stworzenia którego wykorzystano płaszcz może prezentować się bardzo atrakcyjnie. Przede wszystkim, na pierwszym miejscu, należy jednak zadbać o funkcjonalność wybranego płaszcza. Dobrym pomysłem może okazać się zakup egzemplarza wykonanego z materiału wodoodpornego. Płaszcze damskie mogą okazać się zdecydowanie bardziej praktyczne, jeżeli można korzystać z nich podczas deszczowej pogody. Automatycznie będą częściej wybierane jako część stylizacji na wycieczkę turystyczną. Nie bez znaczenia jest także poziom oddychalności tkaniny – powinien być stosunkowo wysoki, aby z powodzeniem odparowywał wilgoć i pot. Ostatnią niezwykle istotną cechą dobry stopień ochrony przed wiatrem. Wszystkie te parametry powinny zostać dobrze dostosowane do potrzeb użytkownika. Wysoka wodoodporność wyklucza bowiem dobry stopień oddychalności – i odwrotnie. Należy więc wybrać model dopasowany do jego przyszłego przeznaczenia.

Turystyczna stylizacja z wykorzystaniem płaszcza damskiego

Wybierając się na wycieczkę za miasto, z powodzeniem można stworzyć stylowy outfit z wykorzystaniem płaszcza damskiego. Na dłuższe wędrówki poleca się zakup kilku niezbędnych elementów – m.in bielizny termicznej, polaru i dobrego polaru. Jednak najważniejszym filarem turystycznego ubioru są dobrze dopasowane buty trekkingowe. Warto poznać 8 pytań, które należy zadać przy zakupie butów trekkingowych. To właśnie od nich zależy komfort długiego marszu. Uciążliwe pęcherze i otarcia naskórka mogą zniechęcić nawet prawdziwego miłośnika górskich wędrówek. Nie można też zapomnieć o zakupie plecaka o dobrze dopasowanej pojemności. Ciekawym pomysłem może okazać się zakup całego ekwipunku turystycznego w jednej palecie kolorystycznej. Takie rozwiązanie może zagwarantować bardzo korzystny ostateczny efekt wizualny.

Jak dobrać płaszcz do typu figury?

Płaszcz damski powinien zostać dobrany odpowiednio do rodzaju figury. Kobiety posiadające sylwetkę określaną jako jabłko, powinny zdecydować się na prosty krój, który przykryje wystający brzuszek. Z kolei Panie posiadające szerokie biodra, będą doskonale wyglądały w płaszczu, który podkreśli talię. Również kobiety, których kształty określić można jako kolumnę – dobrze będą wyglądały w płaszczu posiadającym pasek. Takie rozwiązanie optycznie wydłuża i wyszczupla sylwetkę. Nie bez znaczenia dla ostatecznego efektu jest krój spodni oraz typu obuwia. Przede wszystkim, niższe Panie powinny decydować się na zakup butów trekkingowych poniżej kostki. Wysoka cholewka znacząco skróci optycznie sylwetkę i odejmie kilka centymetrów wzrostu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

R e k l a m a