R e k l a m a
Strona głównaPorady ekspertaPopraw jakość swojego snu, dzięki wyborze najlepszego materaca i poduszki

Popraw jakość swojego snu, dzięki wyborze najlepszego materaca i poduszki

Co ma wpływ na jakość Twojego snu? Między innymi wyposażenie sypialni. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze najlepszego materaca i poduszki!

Chcesz lepiej się wysypiać? A może od jakiegoś czasu budzisz się z bólem szyi, kręgosłupa i zastanawiasz się, co możesz na to zaradzić? Warto jeszcze raz przeanalizować warunki, w jakich śpisz i wprowadzić zmiany, dzięki którym będziesz wysypiać się lepiej. Co dobrze zrobić na początku? Skupić się na wyborze najlepszego materaca i poduszki! Kiedy zdecydować się konkretny model poduszki? Lepiej wybrać poduszkę zwykłą czy ortopedyczną? Jakie wypełnienia są najlepsze? Które materace wybrać? Jak sprawdzić, czy akurat ta poduszka bądź materac jest dla Ciebie? O tym dowiesz się więcej z tego artykułu!

Wybierz poduszkę

Bardzo często, gdy mowa o jakości snu, większość osób skupia się na wpływie odpowiedniego materaca na to jak się wysypiamy. Oczywiście, materac jest niezwykle istotny, ale nie on jedyny decyduje o wysypianiu się. Bardzo ważne są także poduszki, a nawet i kołdra. To wszystko ma ogromne znaczenie, dlatego nie warto tego ignorować, a raczej zastanowić się, czy obecny materac i poduszka są dobrze dobrane do Twoich potrzeb, dolegliwości i stylu życia. Jeśli jakość Twojego snu jest zła i budzisz się z bólem to prosty znak, że zarówno materac, jak i poduszka mogą być źle dobrane do Twoich potrzeb.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze poduszki? Na jej wysokość, wypełnienie, a także zastosowanie. Poduszka powinna zapewniać odpowiednie podparcie w ciągu snu, a także umożliwiać zachowanie pozycji, która jest wygodna i naturalna dla kręgosłupa. Dzięki temu nie obudzimy się z bólem pleców czy szyi, tylko zrelaksowani i odprężeni. Przy problemach zwyrodnieniowych kręgosłupa, migrenach, czy bólach od razu zaleca się wybór odpowiednio wyprofilowanej poduszki ortopedycznej, dzięki której unikniemy bólu, odrętwienia i spania w złej pozycji.

Wybierając poduszkę, warto wziąć pod uwagę także jej wypełnienie. Dobrze stabilizująca poduszka powinna być wypełniona specjalistyczną pianką, która jest wysokoelastyczna i dopasowuje się pod wpływem ciepła do ciała. Do tego takie wypełnienie jest na tyle sprężyste, że podpiera Twoją głowę przez cały czas spania. Jeżeli chcesz się wysypiać i budzić bez bólu warto wybrać właśnie ten typ poduszek, zamiast klasycznych wypełnionych puchem gęsim lub kaczym. Te rzecz jasna są bardzo przewiewne i naturalne, jednak mają jedną istotną wadę: puch potrafi się na tyle zbić, że dostosowanie go do ciała będzie bardzo trudne.  A przecież nie o to nam chodzi!

Jak wybrać materac?

Jaki jest najlepszy materac dla Ciebie? Taki, który zapewni Ci najlepszy sen! By materac spełniał Twoje potrzeby, warto zastanowić się nad jego wielkością, funkcjonalnością, a także przetestować kilka różnych rodzajów materacy na własnej skórze w sklepie! To bardzo ważny punkt, bo to rozwiązanie pozwala empirycznie sprawdzić, czy dany model materaca jest dla Ciebie wygodny i czy leżąc na nim w różnych pozycjach, czujesz podparcie, czy też nie.

Gdy już masz odpowiedni materac, jak i poduszkę, nie zapomnij o nawykach, które mają ogromny wpływ na jakość Twojego snu. Wprowadź do swojego życia regularną aktywność fizyczną, czas na relaks, a także wyciszenie się przed snem i odcięcie od stresujących bodźców.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

R e k l a m a