R e k l a m a
Strona głównaPorady ekspertaTransport leków – jak wybrać firmę transportową

Transport leków – jak wybrać firmę transportową

Przewożenie produktów medycznych to niezwykle odpowiedzialne zajęcie. Transport leków obwarowany jest wieloma restrykcyjnymi wymogami prawnymi i technicznymi. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniej firmy transportowej.

Przewóz leków to czynność obarczona wieloma restrykcyjnymi wymogami technicznymi i prawnymi. Wykorzystywane do tego celu pojazdy wymagają specjalistycznych czujników i zabezpieczeń, które zapewnią transport w optymalnych warunkach. Dzięki czemu mamy pewność, że leki nie stracą swoich właściwości.

Najważniejszym warunkiem, jaki musi spełniać samochód transportujący leki to odpowiednia temperatura. Zazwyczaj wyróżniane są trzy przedziały w jakich należy przewozić produkty medyczne: od 2 do 8 stopni Celsjusza, od 8 do 15 stopni Celsjusza oraz od 15 do 25 stopni Celsjusza. W zależności od wybranego przedziału temperatur stosowane są inne rozwiązania. Leki mogą zostać zapakowane w specjalne opakowania zapewniające właściwą temperaturę, a w przypadku konieczności utrzymania niższych temperatur używane są samochody ze skrzynią chłodniczą i agregatem.

Pozostałe warunki jakie musi spełnić firma transportowa to m.in.:

  • zabezpieczenie przed wzajemnym skażeniem leków,
  • możliwość jasnej identyfikacji nadawcy i odbiorcy ładunku oraz konkretnych produktów leczniczych,
  • ochronę przed: działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych, uszkodzeniami mechanicznymi i kradzieżą

Ważnym aspektem, na jaki należy zwrócić uwagę wybierające firmę, której zlecony zostanie transport leków to bezpośredni przewóz towaru od nadawcy do odbiorcy transportu. Z tego względu należy zwracać uwagę na firmę z doświadczeniem i sprawdzoną pozycją na rynku. W wielu przypadkach niedozwolone jest zabieranie dodatkowych ładunków.

Najlepiej, aby cały proces przewozu medykamentów był nadzorowany przez specjalny system, który informuje klienta o aktualnej pozycji pojazdu oraz warunkach jakie panują w skrzyni ładunkowej. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość złożenia reklamacji i obarczenia przewoźnika poniesionymi kosztami w związku z niedotrzymaniem przez niego odpowiednich warunków transportu.

Biorąc pod uwagę, iż ż przewóz leków jest dla firmy transportowej bardzo wymagający zadaniem nie należy kierować się w tym przypadku ceną. Warto wybrać firmę sprawdzoną, oferującą odpowiednią flotę pojazdów oraz posiadającą odpowiednie ubezpieczenia gwarantujące nam wypłatę odszkodowania w razie problemów.

R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments