R e k l a m a
Strona głównaPorady ekspertaPożyczki ratalne: na jakie cele zaciągamy je najczęściej?

Pożyczki ratalne: na jakie cele zaciągamy je najczęściej?

Z raportu ZBP wynika, że jako klienci instytucji finansowych wolimy korzystać z pożyczek długoterminowych. Dzięki temu możemy dostosować ratę do swoich możliwości finansowych, a zadłużenie nie jest tak odczuwalne dla budżetu domowego. Jednak na jakie cele przeznaczamy otrzymane pieniądze?

Czym charakteryzują się pożyczki ratalne?

Pożyczki ratalne to jeden z produktów oferowanych przez pozabankowe instytucje finansowe. Jeżeli zdecydujemy się na skorzystanie z tej propozycji firm pożyczkowych, możemy otrzymać nawet do 40 000 zł. Z kolei maksymalny okres kredytowania wynosi 60 miesięcy. Jednak parametry te mogą się różnić w zależności od tego, którą ofertę wybierzemy.

Aby nie tracić czasu na przeglądanie strony internetowej każdego pożyczkodawcy, możemy skorzystać z porównywarek typu pozyczkowy-portal.pl. Udostępniają one na swoich platformach bazy godnych zaufania pożyczkodawców. Ponadto możemy zapoznać się z opiniami ekspertów i klientów.

Na co najczęściej pożyczamy?

Według badań przeprowadzanych przez firmy pożyczkowe oraz ekspertów z instytutów badawczych, na pierwszym miejscu znajdują się niespodziewane wydatki. Bez wątpienia czasami trudno przewidzieć każdą sytuację, a kiedy pojawia się kryzys finansowy, dążymy do jak najszybszego zażegnania problemu. Jednocześnie unikamy konfrontowania bliskich ze swoimi kłopotami i korzystamy z zewnętrznych źródeł finansowania.

Drugie miejsce również nie jest zaskoczeniem. Wiele osób decyduje się na zaciągnięcie pożyczki na sprzęt RTV lub AGD. Zakupy na raty są coraz popularniejsze. Wolimy rozłożyć większy wydatek w czasie niż wydawać jednorazowo większą kwotę. Dzięki temu zabezpieczamy również swoje finanse przed nadmiernym uszczupleniem stanu konta. Jeżeli pojawią się nieplanowane zobowiązania, wówczas łatwiej będzie nam rozporządzić pozostałą po opłaceniu raty kwotą.

Na kolejnych miejscach znajdziemy również pożyczki na samochód, wyjazdy wakacyjne czy też organizację przyjęć i imprez rodzinnych. Wbrew pozorom niewiele osób deklaruje korzystanie z pozabankowego wsparcia finansowego w celu spłaty poprzednich zobowiązań. Możemy się zastanawiać, czy ma to związek ze wstydem spowodowanym nieodpowiednimi praktykami, czy po prostu zaczęliśmy pożyczać odpowiedzialnie.

Jak wnioskować o pożyczki ratalne?

Jak już wspomnieliśmy, jednym z najszybszych sposobów na znalezienie odpowiedniej pożyczki jest skorzystanie z porównywarek. Jednak jak wnioskować? Pożyczka na raty – praktyczne porady, na jakich zasadach udzielane są pożyczki ratalne. Jeżeli uda nam się odpowiednią ofertę, należy przejść na stronę pożyczkodawcy. Znajdziemy tam wirtualny kalkulator, za pomocą którego określamy okres kredytowania oraz kwotę. Następnie powinniśmy zapoznać się z kosztami i przejść do formularza wniosku. Pożyczkodawca poprosi nas o udostępnienie danych osobowych, adresowych, kontaktowych oraz finansowych. Po uzupełnieniu wszystkich rubryk możemy przejść dalej.

Ostatnim etapem będzie weryfikacja tożsamości. Jeżeli skorzystamy ze specjalnej aplikacji, nie będziemy musieli dostarczać żadnych dodatkowych zaświadczeń o zarobkach. Jak to możliwe? Specjalny program pobierze podstawową historię przelewów z rachunku bankowego, a następnie dostarczy firmie pożyczkowej. Jednak bez obaw, dane są w bezpiecznych rękach, dzięki specjalnemu szyfrowaniu SSL. Na końcu pożyczkodawca sprawdza, jak spłacaliśmy dotychczasowe zobowiązania. Wszystkie te informacje posłużą ocenie zdolności kredytowej. Jeśli będzie ona pozytywna, pieniądze trafią na nasze konto.

R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments