Kościelna w Działoszynie już gotowa

17

Przebudowa ul. Kościelnej w Działoszynie dobiegła końca. Wszystko wskazuje na to, że problemy z zalewaniem podwórek mieszkańców są już przeszłością.

W środę 12 czerwca nastąpił odbiór prac wykonanych na ulicy Kościelnej w Działoszynie. Przy odbiorze obecni byli Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn Rafał Drab, Radny Rady Miejskiej w Działoszynie Adam Stachera, przedstawiciel firmy DOMAX oraz pracownicy Urzędu Miasta i Gminy. Inwestycja realizowana była w porozumieniu z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Łodzi. Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego przekazał na ten cel dotację celową w kwocie 400 tysięcy złotych. Natomiast całkowita wartość zawartego kontraktu przekroczyła sumę 1,45 miliona złotych.

Na czas prac konieczne było całkowite zamknięcie drogi. Wykonywane roboty obejmowały budowę kanalizacji deszczowej wraz z odwodnieniem oraz przebudowę jezdni. Przebudowane zostały również chodniki po obu stronach ul. Kościelnej na odcinku od ul. Szewskiej do Pl. Wolności. Budowa odwodnienia rozwiązała problem, z jakim borykali się mieszkańcy tejże ulicy. Zalane podwórka były częstym widokiem dla mieszkańców  Kościelnej. Dzięki modernizacji poprawiło się również bezpieczeństwo użytkowników jezdni oraz pieszych.

źródło i fot.: UMiG w Działoszynie
R e k l a m a
Poprzedni artykułPożyczki ratalne: na jakie cele zaciągamy je najczęściej?
Następny artykułProcesja Bożego Ciała w Pajęcznie
guest
17 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Realistka
Realistka
1 rok temu

Brawo burmistrz, brawo PiS!!!

Marta
Marta
odpowiedział na komentarz  Realistka
1 rok temu

Ale kicha

kkk
kkk
odpowiedział na komentarz  Realistka
1 rok temu

Burmistrz to już nie PIS. Wystawili go przy okazji wyborów samorządowych.

Gość
Gość
1 rok temu

A co z targową

3gg
3gg
1 rok temu

Władza tuczy

Józef
Józef
odpowiedział na komentarz  3gg
1 rok temu

Oj jak tuczy pisiorow, same bogacze.

Grzet
Grzet
1 rok temu

Poszerzenie ciągu pieszego to dobre rozwiązanie, niestety jest też nie dokońca przemyślana ilość i miejsce umieszczenia studzienek do odbioru wody deszczowej.14 cm nachylenia drogi powoduje, że woda gwałtownie przepływa z jednej strony na drugą mając już znaczną prędkość spływając z ulicy Szewskiej. To tam ( w miejscu łączenia się dróg) powinna być przez całą długość drogi (ul. Szewskiej) położona krata do odbioru wody, to znacznie odciążyłoby ul. Kościelną. Taka jaka jest w tzw. “Kanale”. Również 1 do 2 kratek więcej na poczatku drogi Kościelnej po niższej stronie(koło sklepu Rolno-Przemysłowego) zdałoby egzamin. A tak mieliśmy już próbkę, że woda wdzierała się… Więcej »

3gg
3gg
odpowiedział na komentarz  Grzet
1 rok temu

Tak naprawdę to dopiero po budowie kanalizacji na ulicy łąkowej, Podgórnej, wroniej i orzegowskiej problem zostanie ostatecznie zlikwidowany no ale tu trzeba jakiejs wizji a włodarze i radni maja to gdzies

Bor
Bor
1 rok temu

Za te studzienki to za jaja powiesić

Bor
Bor
1 rok temu

!

3gg
3gg
1 rok temu

Iście propagandowy artykuł. Towarzysze z twojepajeczno.pl to kopiuj wklej notatka z urzędu gminy

Gazior
Gazior
1 rok temu

Ooo, widzę że “pieluchowcy” się gotują i obrażają wszystkich na forum oraz tych co chcą zrobić coś dobrego dla naszej społeczności. Burmistrz Drab wraz z p. Iwonką Koperską zrobią więcej w pół roku, niż posłanka i jej przydup..sy w ciągu 4 lat.

Becik
Becik
odpowiedział na komentarz  Gazior
1 rok temu

Pieluchowcy to zawistni ludzie, potrafią tylko doić kasę, szkodzić i obrażać ludzi. Kto takich wybiera, chyba tacy sami jak oni.

Olek
Olek
odpowiedział na komentarz  Becik
1 rok temu

To nie jest normalny PiS to są ” pieluchowcy”. PiS tak nie postępuje jak oni. Jeden z nich Sławomir Z. już siedzi, reszta czeka w kolejce. Jarek już o tym wie.

Regionalny
Regionalny
odpowiedział na komentarz  Olek
1 rok temu

Rzeczywiście trzeba odróżnić dokonania PiS od tzw pieluchowcow.. Przecież oni tylko psują wizerunek PiS w regionie i się niezasluzenie wiozą.

Czarek
Czarek
1 rok temu

Skrzyżowanie ze światłami. Parking przy sukiennicach.Brudno zaniedbane chwasty po pas.Centrum Dzi-szyna. WSTYD.!!!

kkk
kkk
odpowiedział na komentarz  Czarek
1 rok temu

Odezwał się znawca pewnie z Pajęczna. Wy nawet ronda nie macie 🙂 A o stanie waszych dróg to lepiej nic nie mówić.