Kościelna w Działoszynie już gotowa

17

Przebudowa ul. Kościelnej w Działoszynie dobiegła końca. Wszystko wskazuje na to, że problemy z zalewaniem podwórek mieszkańców są już przeszłością.

W środę 12 czerwca nastąpił odbiór prac wykonanych na ulicy Kościelnej w Działoszynie. Przy odbiorze obecni byli Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn Rafał Drab, Radny Rady Miejskiej w Działoszynie Adam Stachera, przedstawiciel firmy DOMAX oraz pracownicy Urzędu Miasta i Gminy. Inwestycja realizowana była w porozumieniu z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Łodzi. Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego przekazał na ten cel dotację celową w kwocie 400 tysięcy złotych. Natomiast całkowita wartość zawartego kontraktu przekroczyła sumę 1,45 miliona złotych.

Na czas prac konieczne było całkowite zamknięcie drogi. Wykonywane roboty obejmowały budowę kanalizacji deszczowej wraz z odwodnieniem oraz przebudowę jezdni. Przebudowane zostały również chodniki po obu stronach ul. Kościelnej na odcinku od ul. Szewskiej do Pl. Wolności. Budowa odwodnienia rozwiązała problem, z jakim borykali się mieszkańcy tejże ulicy. Zalane podwórka były częstym widokiem dla mieszkańców  Kościelnej. Dzięki modernizacji poprawiło się również bezpieczeństwo użytkowników jezdni oraz pieszych.

źródło i fot.: UMiG w Działoszynie
R e k l a m aslideslideslideslideslideslideslideslide

17
Odpowiedz

avatar
9 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
kkkCzarekRegionalnyOlekBecik Recent comment authors
najnowsze najstarsze najpopularniejsze
Realistka
Realistka

Brawo burmistrz, brawo PiS!!!

Marta
Marta

Ale kicha

kkk
kkk

Burmistrz to już nie PIS. Wystawili go przy okazji wyborów samorządowych.

Gość
Gość

A co z targową

3gg
3gg

Władza tuczy

Józef
Józef

Oj jak tuczy pisiorow, same bogacze.

Grzet
Grzet

Poszerzenie ciągu pieszego to dobre rozwiązanie, niestety jest też nie dokońca przemyślana ilość i miejsce umieszczenia studzienek do odbioru wody deszczowej.14 cm nachylenia drogi powoduje, że woda gwałtownie przepływa z jednej strony na drugą mając już znaczną prędkość spływając z ulicy Szewskiej. To tam ( w miejscu łączenia się dróg) powinna być przez całą długość drogi (ul. Szewskiej) położona krata do odbioru wody, to znacznie odciążyłoby ul. Kościelną. Taka jaka jest w tzw. “Kanale”. Również 1 do 2 kratek więcej na poczatku drogi Kościelnej po niższej stronie(koło sklepu Rolno-Przemysłowego) zdałoby egzamin. A tak mieliśmy już próbkę, że woda wdzierała się… Więcej »

3gg
3gg

Tak naprawdę to dopiero po budowie kanalizacji na ulicy łąkowej, Podgórnej, wroniej i orzegowskiej problem zostanie ostatecznie zlikwidowany no ale tu trzeba jakiejs wizji a włodarze i radni maja to gdzies

Bor
Bor

Za te studzienki to za jaja powiesić

Bor
Bor

!

3gg
3gg

Iście propagandowy artykuł. Towarzysze z twojepajeczno.pl to kopiuj wklej notatka z urzędu gminy

Gazior
Gazior

Ooo, widzę że “pieluchowcy” się gotują i obrażają wszystkich na forum oraz tych co chcą zrobić coś dobrego dla naszej społeczności. Burmistrz Drab wraz z p. Iwonką Koperską zrobią więcej w pół roku, niż posłanka i jej przydup..sy w ciągu 4 lat.

Becik
Becik

Pieluchowcy to zawistni ludzie, potrafią tylko doić kasę, szkodzić i obrażać ludzi. Kto takich wybiera, chyba tacy sami jak oni.

Olek
Olek

To nie jest normalny PiS to są ” pieluchowcy”. PiS tak nie postępuje jak oni. Jeden z nich Sławomir Z. już siedzi, reszta czeka w kolejce. Jarek już o tym wie.

Regionalny
Regionalny

Rzeczywiście trzeba odróżnić dokonania PiS od tzw pieluchowcow.. Przecież oni tylko psują wizerunek PiS w regionie i się niezasluzenie wiozą.

Czarek
Czarek

Skrzyżowanie ze światłami. Parking przy sukiennicach.Brudno zaniedbane chwasty po pas.Centrum Dzi-szyna. WSTYD.!!!

kkk
kkk

Odezwał się znawca pewnie z Pajęczna. Wy nawet ronda nie macie 🙂 A o stanie waszych dróg to lepiej nic nie mówić.