R e k l a m a
Strona głównaPorady ekspertaPrzygotowania do rozprawy frankowej

Przygotowania do rozprawy frankowej

Masowe udzielanie kredytów frankowych w latach 2005-2008 oraz stosowanie niezgodnych z prawem klauzul indeksacyjnych spowodowało że wiele osób popadło w ogromne kłopoty finansowe. Dodatkowo wzrost kursów franka  szwajcarskiego sprawił że  wiele osób stanęło na skraju bankructwa.

 Analiza umowy kredytowej

Kancelarie frankowe udostępniły bezpłatne narzędzia jakim jest kalkulator frankowy. Pozwala on na wyliczenie orientacyjnej kwoty jaką można odzyskać w przypadku wygrania procesu sądowego przeciwko bakom.  Zaleca się jednak aby dokumenty przeanalizował specjalistę który na co dzień zajmuje się sprawami frankowymi.

Obecnie powszechnie wiadomo że w  poprzednich latach banki w umowach kredytowych stosowały niedozwolone klauzule indeksacyjne.   Dziś jest to podstawą do rozpoczęcia procesu sądowego, co daje możliwość odzyskania utraconych pieniędzy. 

 Wybór kancelarii prawniczej

Osobom które chcą wytoczyć pozew przeciw nieuczciwym praktykom banku, zaleca się aby skorzystały z pomocy doświadczonych kancelarii frankowych które specjalizują się w rozwiązywaniu umów kredytów frankowych.  Zatrudnieni w kancelarii  prawnicy mają olbrzymie doświadczenie, wiedzę oraz kierunkowy wykształcenie.

 Przy wyborze kancelarii prawniczej  Warto zwrócić uwagę na kilka aspektów:

  •  doświadczenie
  •  specjalizacje
  •  wykształcenie pracowników
  •  jakość świadczonych usług
  •  ofertę 
  •  cenę usług
  •  rekomendacje i opinie które znaleźć można w Internecie –  wystawione przez innych klientów kancelarii
  • podejście pracowników kancelarii do klienta

 

 Przygotowanie do rozprawy

Jeżeli prawnik który analizuje twoją umowę kredytową oraz inne dokumenty związane z kredytem frankowym stwierdzi że zawierają one nieprawidłowości i niezgodne z prawem zapisy możesz wystąpić na drogę sądową.  doświadczony specjalista pomoże przygotować ci się do rozprawy sądowej.

 Co więcej pełnomocnik będzie reprezentował cię podczas rozprawy sądowej.  Doświadczenie prawników pozwala na wnikliwe przygotowanie się do procesu. Prawnik może przewidzieć jakie będą pytania i odpowiedzi na rozprawie frankowej. Sąd zapytać możecie o to skąd dowiedziałeś się o możliwości wzięcia kredytu we frankach szwajcarskich,  na jaki cel wziąłeś kredyt,  czy kredyt miał związek z prowadzoną przez ciebie działalnością gospodarczą Oraz czy nieruchomość na którą kredyt był zaciągnięty była wynajmowana.

Przygotowanie do rozprawy frankowej – wskazówki

Przed rozprawą warto jeszcze raz dokładnie przeczytać i przeanalizować swoją umowę kredytową.  Zapoznaj się z niezbędnymi  dokumentami takimi jak harmonogram spłat kredytu.  Dodatkowo przeanalizuj wszelkie klauzule które dotyczyły waluty kredytu, oprocentowania, marży bankowej, prowizji, ubezpieczeń a także innych opłat.

Wraz z prawnikiem przygotuj mocną linię argumentacji,  która dotyczyć będzie naruszeń banku. Przygotuj się na to że sąd będzie zadawał wiele dociekliwych pytań.  sąd może dociekać twojej wiedzy związanej z finansami oraz tego czy zdawałeś sobie sprawę z ryzyka Jakie podejmujesz biorąc zobowiązanie we frankach szwajcarskich. 

Wygrana rozprawy frankowej

Około 90% wszystkich spraw frankowych jest rozstrzygana z korzyścią dla kredytobiorców  co zapewnia finansową stabilność.  W zależności od wyroku sądu wygrana oznaczać może unieważnienie umowy kredytowej lub odfrankowienie kredytu.

Odfrankowienie kredytu oznacza że zobowiązanie to zostaje przekształcone na kredyt złotówkowy, a jego oprocentowanie ulega znacznemu obniżeniu.  Bank musi oddać kredytobiorcy wszelkie nadpłacone raty.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments