R e k l a m a
Strona głównaPorady ekspertaRola koloru w dobraniu odzieżowej kreacji

Rola koloru w dobraniu odzieżowej kreacji

Każda kobieta chce wyglądać atrakcyjnie i modnie. W galeriach handlowych promuje się najbardziej wymyślne kreacje, aby tylko przyciągnąć potencjalnego konsumenta. Okazuje się jednak, że nie sam krój sukienki, bluzki czy torebki jest istotny, ale ich kolorystyka! Odpowiednio dobrane barwy mogą bowiem wyeksponować zalety i ukryć wady danej kreacji. Pomogą też podkreślić kobiece walory, ukryć niedoskonałości i w ostatecznym rozrachunku sprawić, że dana kreacja będzie jeszcze bardziej niesamowita. Na co warto zwrócić w tym przypadku uwagę?

Przemyśl zanim połączysz dane kolory

Dobór ubrań o odpowiednich barwach ma jeszcze jedną ogromną zaletę – całość wygląda dobrze, nawet pomimo zmieniających się trendów na rynku mody. Co więcej, dotyczy to nie tylko strojów wieczorowych czy casualowych – sukienek, spódnic, bluzek, swetrów itd. Mowa nawet o strojach kąpielowych. Odpowiednio dobrane stylizacje z tego segmentu znajdziecie tutaj: https://answear.com/k/ona/odziez/stroje-kapielowe. Łączenie kolorów odgrywa więc nadrzędną rolę. 

Na początek warto się zastanowić, jaki efekt chcemy osiągnąć. Niektóre stylizacje będą aż na wyrost krzykliwe, inne stonowane, jeszcze inne zupełnie neutralne. Dobrze jest poeksperymentować i sprawdzić, jakie kolory mogłyby do nas pasować. Jednym z najczęściej wybieranych są kolory kontrastujące. 

Chodzi tutaj o taki dobór kolorów, które stanowią swoje przeciwieństwa. Klasycznym przykładem jest czerń i biel – zdaje się najbardziej kontrastowe połączenie, jakie można zastosować. Kontrastuje też dobrze żółć i fiolet lub czerwień i zieleń. Z początku mogą się one wydawać zbyt ekstrawaganckie, ale fakt faktem – ich połączenie wygląda świetnie!

Naturalnie, nie da się stworzyć udanej kreacji bez doboru odpowiedniego obuwia. Tutaj również kolorystyka będzie pełnić znaczącą funkcję. Do bardziej casualowych stylizacji mogą pasować chociażby klasyczne sneakersy, choć należy tu zaznaczyć, że coraz więcej kobiet nosi je również do sukienek i nie tylko. 

Jakie jeszcze zestawienia kolorów są popularne?

Cóż, warto się pochylić nad połączeniem monochromatycznym. To słowo może być niejasne, ale założenie jest bardzo proste – chodzi o połączenie dokładnie tych samych kolorów, ale w różnych odcieniach. To jedno z podstawowych rozwiązań przy tworzeniu eleganckich stylizacji. 

Kolorystykę naszej kreacji powinniśmy dobierać również pod karnację skóry czy makijaż. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie danego ubrania, warto się zastanowić, czy ten kolor rzeczywiście będzie współgrać z pozostałymi elementami garderoby. 

Inaczej też zaprojektujemy naszą stylizację na jesieni, a inaczej na wiosnę czy lato. I nie chodzi tutaj wyłącznie o zmianę temperatury i konieczność włożenia lżejszych/cieplejszych ubrań. Mowa przede wszystkim o kolorach, które towarzyszą danej porze roku. Na jesień świetne będzie złoto, czerwień czy żółć. Na lato – błękit oraz fiolet. Wiosną – beż oraz zieleń. 

R e k l a m a