R e k l a m a
Strona głównaPorady ekspertaSłodkości, których warto spróbować za wschodnią granicą

Słodkości, których warto spróbować za wschodnią granicą

Jeżeli wybierasz się na Ukrainę, warto wcześniej przygotować sobie listę smakołyków, które trzeba spróbować podczas podróży do tego niezwykłego kraju. My nieco wam pomożemy i podpowiemy, jakie słodkie przekąski oraz napoje powinny zwrócić Waszą uwagę.

Chałwa – słodki sposób na zdrowie

Chałwa to taki przysmak, który jest kojarzony z Ukrainą. To nie tylko smaczna, ale również zdrowa przekąska, która posiada wiele właściwości leczniczych. Warto tu chociażby wspomnieć o tym, że zawarte w niej ziarna słonecznika, skutecznie zwalczają wolne rodniki, co może sprzyjać opóźnieniu procesów starzenia. Chałwa to także źródło witaminy A, co przekłada się na lepszy wzrok i lepszą kondycję cery. By zakupić przysmak taki jak chałwa, sklep z ukraińskimi produktami będzie najlepszym miejscem do odwiedzenia.

Słodycze Roshen – od króla czekolady

Produktem, który w wielkim stylu wkroczył na rynki zagraniczne z pewnością są słodycze Roshen od ukraińskiego króla czekolady, byłego prezydenta Ukrainy. Słodycze tej marki wyróżniają się wysoką jakością oraz niesamowitym smakiem. Można znaleźć je również w Polsce, gdzie cieszą smakiem i pięknym opakowaniem. Dotychczas marka Roshen wypuściła takie produkty jak: czekolada biała z bąbelkami, batony w czekoladzie, krówki, czekolada mleczna z orzechami, czekolada gorzka, bombonierka, ciasteczka z nadzieniem kakaowym i wiele innych przysmaków.

Lemoniada – ukraińska metoda na orzeźwienie

Lemoniada Tarhun to smaczny napój o wielu zaskakujących smakach. Lemoniadę można oczywiście kupić o smaku cytrynowym, ale również w wersji gruszkowej, estragonowej czy winogronowej. Na uwagę zasługuje również lemoniada fejhoa, a także lemoniada śmietankowa.

Na Ukrainę lemoniada trafiła bezpośrednio z Gruzji. Picie lemoniady za naszą wschodnią granicą jest tak modne, że Ukraińcy wpisali Dzień Lemoniady do swojego kalendarza. Od kilku lat obchodzą 31 lipca Dzień Lemoniady. Tego dnia miłośnicy tego napoju spotykają się, by pić lemoniadę, a dodatkowo zbierać pieniądze w walce o zdrowie dzieci z chorobami onkologicznymi.

Nie można zapomnieć o walorach zdrowotnych lemoniady, takich jak: wzmocnienie odporności, dzięki obecności witaminy C, przeciwdziałanie hemoroidom i żylakom poprzez występowanie diosminy. Jako, że lemoniada zmniejsza wchłanianie tłuszczu, mogą po nią sięgać osoby, które chcą pozbyć się nadmiarowych kilogramów.

Więcej smacznych przekąsek znajdziesz w sklepie https://www.best-market.pl/. Warto zapoznać się z pełną ofertą Best Market już teraz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

R e k l a m a