R e k l a m a
Strona głównaPorady ekspertaWłosy muśnięte słońcem – farba do włosów brąz w roli głównej

Włosy muśnięte słońcem – farba do włosów brąz w roli głównej

Farba do włosów brąz to jeden z najpopularniejszych środków do koloryzacji włosów w okresie jesienno-zimowym. Nikogo nie powinno to dziwić, gdyż farba do włosów brąz jest w stanie zadziałać cuda z naszą fryzurą i przedstawić ją w nowym i niespotykanym dotąd świetle. Dodatkowo brąz jest zdecydowanie łatwiejszym kolorem do utrzymania na włosach niż chociażby blond, a jego aplikacja i pielęgnacja nie powinny przysporzyć większych problemów. Dzisiaj zajmiemy się farbą do włosów brąz w niecodziennym wydaniu – jak za jej pomocą uzyskać efekt włosów lekko muśniętych słońcem?

Farba do włosów brąz – czy to dobry wybór?

Farba do włosów brąz to niezwykle wdzięczny środek do koloryzacji, co wynika z kilku powodów. Przede wszystkim farba do włosów brąz pasuje niemal każdemu, pod warunkiem, że właściwie dobierzemy jej odcień. Poza tym ma ona jeszcze jedną sporą zaletę, jaką jest fakt, że nie obciąża naszych włosów tak bardzo jak ma to miejsce w przypadku jaśniejszych kolorów. Do uzyskania na włosach blondu konieczne jest działanie rozjaśniaczy i utleniaczy zawartych w farbie, które są w stanie zapewnić nam piękne, jasne pasma, ale nie pozostaną one neutralne dla kondycji naszej fryzury.

Farba do włosów brąz to przeważnie dobry wybór. Pamiętajmy jedynie o tym, by dobrać jej odcień względem naszej karnacji i fryzury. Co jednak mamy zrobić w sytuacji, kiedy jednolita koloryzacja nas nie interesuje? Farba do włosów brąz może znaleźć swoje zastosowanie także w koloryzacji niejednolitej, takiej jak chociażby ombre lub sombre.

Farba do włosów brąz w niecodziennym wydaniu – ombre i sombre

Jeśli nie interesuje nas koloryzacja na jeden kolor, zawsze możemy skłonić się ku rozwiązaniom typu ombre lub sombre. Te metody koloryzacji ożywią każdą farbę do włosów brąz i sprawią, że nasze włosy uzyskają efekt lekko muśniętych słońcem. Na czym polega taka koloryzacja?

Ombre szczególnie dobrze się prezentuje, kiedy do jego wykonania zostanie użyta farba do włosów brąz. Ten sposób koloryzacji polega na tym, że najciemniejsze włosy znajdą się u nasady naszej głowy, kolor będzie natomiast rozjaśniał się wraz z ich długością. Warto w tym miejscu wyszczególnić różnicę pomiędzy ombre a sombre. W tym pierwszym zmiana koloru jest mocno zaznaczona i różnica w odcieniu pomiędzy czubkiem naszej głowy a końcówkami może być spora. Sombre natomiast to inaczej soft ombre, czyli podobna koloryzacja, jednak bez tak wyraźnego przejścia pomiędzy kolorami.

Bronde – czyli farba do włosów brąz i blond na jednej fryzurze

Sombre i ombre mogą nie być propozycją dla wszystkich ze względu na ich wyraźne odznaczenie pomiędzy kolorami. Jeśli zależy nam na takiej koloryzacji, która pozwoli jednocześnie pozostać brunetką, ale wpleść do fryzury jaśniejsze akcenty, warto zastanowić się nad bronde. Co to jest?

Bronde to koloryzacja przy użyciu farby do włosów brąz i blond w różnym natężeniu i w różnych miejscach na naszych włosach. Dzięki temu uzyskamy efekt niejednolitej koloryzacji, a nasze włosy będą prezentowały się tak, jakby zostały lekko i naturalnie rozjaśnione przez słońce.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

R e k l a m a