R e k l a m a
Strona głównaPorady ekspertaWysyłka palety - jak nadać przesyłkę gabarytową?

Wysyłka palety – jak nadać przesyłkę gabarytową?

Wysyłka palety różni się od nadania standardowej przesyłki kurierskiej. Warto w tym zakresie korzystać z brokera usług kurierskich.

Jak wysłać paletę kurierem?

Wysłanie przesyłki wielkogabarytowej może być problematyczne – nie da się jej bowiem przesłać standardowo, musi być wysłana na palecie. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z oferty brokera usług kurierskich (na przykład z firmy AlleKurier.pl). Wysyłka palety kurierem staje się wtedy prosta i szybka.

Koszt wysłania palety

Wiele osób zastanawia się nad tym jak drogie są przesyłki paletowe. Trzeba mieć na uwadze, że tego rodzaju „paczki” są znacznie większe niż standardowe – to też generuje koszty wysyłki. Jest możliwość, aby dostawa towarów nie nadwerężyła za bardzo budżetu naszego lub naszej firmy. Brokerzy usług kurierskich mają zazwyczaj bardziej atrakcyjne ceny. W formularzu dostępnym na stronie z łatwością wycenimy paletę. Wystarczy w system wprowadzić kraj nadania, doręczenia oraz wagę i wymiary palety. Co istotne, określone są maksymalne rozmiary – nasza przesyłka nie może mieć wysokości większej niż 180 centymetrów, ani wagi wyższej niż 900 kilogramów. Ważne jest, że towary nie mogą wystawać poza paletę. Do wyceny warto dodać opcję ubezpieczenia, jeżeli obawiamy się, że towary mogą ulec uszkodzeniu w czasie transportu. Jakie dane będą nam potrzebne, jeżeli wynik wyceny będzie nam odpowiadał i zdecydujemy się na wysyłkę? Oczywiście konieczne będzie wyszczególnienie danych odbiorcy – warto załączyć również adres e-mail i numer telefonu, co ułatwi kontakt z kurierem na etapie doręczenia.

Na etapie wysyłki ważne jest także, aby przygotować do odbioru paletę w taki sposób, żeby nie było problemu z jej załadunkiem. Samochód dostawczy powinien móc swobodnie podjechać w umówione miejsce. Niezadbanie o tę kwestię może spowodować naliczenie dodatkowej opłaty.

Żeby przesyłka dotarła do adresata, obowiązkowe jest również wydrukowanie listu przewozowego, który należy nakleić na palecie. Ostatni element to opłacenie paczki – można to zrobić wygodnie online. AlleKurier pomaga w wysyłce nie tylko na terenie Polski, ale również za granicą.

Wybór przewoźnika

Warto zauważyć, że istnieje zasadnicza różnica między kurierem a brokerem usług kurierskich. Przewozem i dostarczeniem palet zajmują się firmy kurierskie, broker natomiast pomoże nam wybrać najlepszego przewoźnika z najbardziej atrakcyjną ofertą. Po wpisaniu danych do wyceny, na stronie brokera znajdziemy pełną ofertę – wybór uzależnić powinniśmy od kosztu wysyłki oraz czasu dostawy.

Dobrze jest przed wysyłką sprawdzić listę towarów, których nie wolno nadawać za pomocą usług kurierskich – dzięki temu nie spotkamy się z odmową przyjęcia palety przez kuriera.

Korzystając z usług brokera, możemy założyć konto na jego stronie. Dzięki temu, będziemy w stanie sprawdzać status przesyłki oraz sprawniej zamówić kuriera w przyszłości, korzystając z podanych danych.

Wysyłka palety może być bardzo nieskomplikowana i szybka. Dzięki intuicyjnemu w obsłudze systemowi oferowanemu przez brokera usług kurierskich, nadamy paletę z każdego miejsca w Polsce na korzystnych warunkach. Ma to duże znaczenie szczególnie dla firm, którym sprawna usługa kurierska pozwala zaoszczędzić koszty, jakie trzeba by było ponieść w związku z transportem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

R e k l a m a