R e k l a m a
Strona głównaPorady ekspertaZmarszczki pod oczami - jak można z nimi walczyć?

Zmarszczki pod oczami – jak można z nimi walczyć?

Skóra wokół oczu jest niezwykle cienka i delikatna, a przez to narażona na wcześniejsze pojawienie się zmarszczek. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji oraz prowadzeniu zdrowego stylu życia możesz opóźnić ten moment, nie da się go jednak uniknąć. Zauważyłaś u siebie pierwsze zmarszczki, a może problem zaczął się pogłębiać? Dowiedz się, jak możesz z nim walczyć.

Botoks – klasyka medycyny estetycznej

O preparatach zawierających toksynę botulinową, szerzej znanych jako botoks, słyszał już chyba każdy. Nie każdy jest jednak świadomy, jak działa zabieg z zastosowaniem tego typu preparatów. Podawane są one precyzyjnie w miejsce, w którym pojawiła się zmarszczka mimiczna. Ich działanie polega na zablokowaniu przewodzenie impulsów nerwowych wywołujących skurcze mięśni. Finalny efekt zazwyczaj pojawia się po ok. 1-2 tygodniach i utrzymuje przez ok. 3-7 miesięcy, zależnie od indywidualnych uwarunkowań pacjenta. Pożądany rezultat najczęściej uzyskuje się już po jednej wizycie, standardem jest jednak konsultacja po dwóch tygodniach od podania preparatu w celu ich oceny.

Mezoterapia – głębokie odżywianie

Zabieg mezoterapii, tak samo, jak procedura z użyciem toksyny botulinowej, polega na podawaniu preparatu za pomocą cienkiej igły w miejsce występowania zmarszczek. Ma on jednak zupełnie inne działanie. Efekty zależne są od wybranego preparatu, w przypadku zmarszczek będzie to wygładzenie, odżywienie, poprawa napięcia i kolorytu. Liczba zabiegów koniecznych do uzyskania optymalnego rezultatu zależeć będzie od wieku pacjenta oraz stopnia nasilenia problemu, najczęściej jednak rekomenduje się ok. 3-6 zabiegów w odstępach co ok. 3 tygodnie. Po pół roku zalecane jest podanie dawki przypominającej.

Laseroterapia – wygładzanie światłem

Laseroterapia to jeden z często wybieranych zabiegów do zwalczania zmian skórnych na niewielkim obszarze, takich jak blizny, przebarwienia, a także zmarszczki i bruzdy. 

Procedura polega na wywoływaniu kontrolowanych uszkodzeń, które mają pobudzić naturalne procesy regeneracji. Pierwsze rezultaty mogą pojawić się już po jednej wizycie, najczęściej jednak zaleca się ok. 3 sesji w odstępach 4-6 tygodni. Wiele zależy od problemu pacjenta, a także zastosowanego urządzenia. Dlatego, aby poznać więcej szczegółów, możesz umówić się na konsultację. Oferuje ją każda klinika  medycyny estetycznej w Warszawie czy innym większym mieście. Tam zapoznasz się również z listą ewentualnych efektów ubocznych oraz przeciwwskazań do laseroterapii.

Kwas hialuronowy – popularny wypełniacz

Kwas hialuronowy zdobył sławę między innymi za sprawą jego wykorzystania w zabiegach powiększania ust. Warto jednak pamiętać, że ten wypełniacz może również posłużyć do wypełniania zmarszczek i bruzd. Podawany jest on w formie żelu z wykorzystaniem cienkiej kaniuli. Najczęściej wystarczy pojedynczy zabieg, jednak możliwe jest wprowadzenie poprawek po konsultacji. Zabieg taki nie tylko wygładza skórę, lecz także ją nawilża. Przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Rezultat powinien utrzymać się przez co najmniej 12 miesięcy, choć bardzo często pozostaje na dłużej.

Osocze bogatopłytkowe – zabieg autologiczny

Procedury estetyczne z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego zostały rozsławione dzięki celebrytom decydującym się na tzw. „wampirzy lifting”, czyli odmładzanie twarzy za pomocą tej substancji. Pozyskiwana jest ona z krwi obwodowej pacjenta. Najpierw pobiera się ją z żyły odłokciowej, a następnie odwirowuje w celu oddzielenia osocza i płytek krwi od pozostałych składników płynu ustrojowego. Tak przygotowany preparat wprowadzany jest za pomocą igły, tak samo, jak w przypadku mezoterapii. Ma to na celu pobudzenie naturalnej przebudowy i regeneracji okolicy zabiegowej. Najczęściej zaleca się powtórzenie procedury ok. 3-4 razy w odstępach 2-4 tygodni. Wyraźne rezultaty powinny być widoczne po ok. 2-3 miesiącach od ostatniej sesji. Rezultaty powinny być widoczne przez kilkanaście miesięcy. Podane parametry są jednak uogólnione, wiele zależy nie tylko od indywidualnych cech pacjenta, jak i zastosowanego typu zabiegu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

R e k l a m a