R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatRząśnia odzyska skradzione pół miliona złotych?

Rząśnia odzyska skradzione pół miliona złotych?

Wszystko wskazuje na to, że gmina Rząśnia ma realne szanse na odzyskanie skradzionych z kasy urzędu 495 tysięcy złotych.

Do głośnej kradzieży doszło w październiku 2014 roku. Cyberprzestępcy za pomocą specjalnego oprogramowania zainfekowali gminne komputery, z których wykonywane był operacje bankowe. W momencie wykonywania przez gminę przelewu program podmieniał numer rachunku bankowego odbiorcy. Pieniądze zamiast na zlecone konta trafiły w ręce internetowych przestępców. W ten sposób przez ostatnie dwa lata złodzieje ukradli z pięciu urzędów gmin w całej Polsce ponad dwa miliony złotych.

W październiku 2015 nastąpił przełom. Sekcja do zwalczania cyberprzestępczości komendy wojewódzkiej w Katowicach przy współpracy z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego zatrzymała grupę odpowiedzialna za serię zuchwałych kradzieży. Głównymi sprawcami okazali się trzej młodzi mężczyźni w wieku od 22 do 24 lat. Zatrzymanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak na razie nie wydano oficjalnego oświadczenia czy pieniądze wrócą do kasy gminy, a jeśli tak to w jakiej kwocie. Wiadomo jednak, że oskarżeni przyznali się do stawianych im zarzutów i złożyli wyjaśnienia. Wygląda więc na to, że zwrot skradzionych pieniędzy to tylko kwestia czasu.

R e k l a m a

4 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

4 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Pola
Pola
8 lat temu

Proszę jaką zdolną młodzież naród Polski posiada…

Taka Prawda
Taka Prawda
odpowiedział na komentarz  Pola
8 lat temu

To nie byli Polacy tylko Cyganie z Rumunii.

Ewa
Ewa
8 lat temu

Będzie na nagrody świąteczne dla urzędników.Oni przepracowani !. Zasłużyli na premie jak nikt inny.

tak
tak
8 lat temu

złodziej a nie „zdolna ” młodzież .. kraść,a nie pracować .” Bekną „teraz to im się odechce….. a pewnie policzą im do zwrotu z odsetkami .. i będą śpiewać ” NIE WARTO BYLO”