R e k l a m a
Strona głównaSportArkadiusz Keller zwycięża podczas Wieczoru Walk 7

Arkadiusz Keller zwycięża podczas Wieczoru Walk 7

Po niemal rocznej przerwie Arkadiusz Keller wrócił do klatki. Walkę z Erykiem Bałaszem wygrał jednogłośną decyzją sędziów.

W piątek 2 września Arkadiusz Keller wystąpił na organizowanym po raz siódmy „Wieczorze walk” w Krakowie. Reprezentant Husarii Truskolasy stoczył pojedynek w kategorii 64 kg. Przeciwnikiem młodego mieszkańca Pajęczna był Eryk Bałasz (2-6-0). Pierwsze dwie rundy to zdecydowana dominacja Arkadiusza. W trzeciej Eryk Bałasz próbował przejąć inicjatywę, jednak decyzja sędziów była jednogłośna (30:27, 30:27, 30:27). Zwycięzcą pojedynku został Arkadiusz Keller.

Walkę wziąłem na 5 dni przed galą, gdyż rywal mojego przeciwnika złapał kontuzję i nie mógł zawalczyć, a organizator szukał nowej osoby więc postanowiłem, że fajnie by było się pokazać i w końcu zawalczyć po prawię rocznej przerwie. Walka ta była pół zawodowa ( semi- pro) czyli trwała 3 rundy po 3 minuty. Jeśli chodzi o przygotowania, to byłem cały czas w treningu, ale nie były to typowo przygotowania pod walkę. Do samej walki musiałem zrobić wagę, którą na szczęście udało mi się zrobić bez problemu i nie odczułem tego podczas walki. Przeciwnik był wymagający, miał dobra stójkę, parter, zapasy ale trenując w Husari pod okiem Mateusza Strzelczyka jest się przekrojowym zawodnikiem i nie obawiałem się żadnej płaszczyzny. Plan był okopywać nogę i poskutkował. W walce oddałem całe serducho i myślę, że wszystkim kibicom mój pojedynek się podobał. Jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się wygrać i pokazać z dobrej strony organizatorom. Zapraszam również sponsorów do współpracy ze mną jak i osoby, które chcą wesprzeć mnie w drodze na sam szczyt – mówi Arkadiusz Keller.

Zwycięstwo odniosły również klubowe koleżanki z Husarii. Walczące w kategorii 52,2 kg Aleksandra Więckowska i Aleksandra Drzazga również jednogłośną decyczją sędziów pokonały swoje rywalki. Walkę Arkadiusza, jak i całą galę wkrótce będzie można zobaczyć w serwisie YouTube na kanale https://www.youtube.com/channel/UCM8bHFXf-5KzCse0_9b6O5g