II Pajęczański Bieg Niepodległości

2

Ruszyły zapisy do drugiej edycji Pajęczańskiego Biegu Niepodległości. Na biegaczy czeka 300 pakietów startowych w biegu głównym. Zawody będą doskonałą okazją, aby na sportowo uczcić Narodowy Dzień Niepodległości. Startujemy 11 listopada 2015 (godz. 14.00 – Stadion Miejski w Pajęcznie).

Trasa biegu pozostaje bez zmian. Biegacze tak jak w roku ubiegłym pokonają jedną pętle ulicami Pajęczna (m.in. przez ulicę 1 maja, Wiśniową, Moniuszki i 22 lipca). Start i meta będzie zlokalizowana na Stadionie Miejskim, dzięki czemu kibice będą mogli podziwiać emocjonujący finisz.

Trasa biegu jest dość szybka i przy dobrych warunkach pogodowych wielu zawodników na pewno pokusi się o nowy rekord trasy (17min. 21 sek.). Warto przypomnieć, że główna idea Biegu Niepodległości to szlachetne połączenie wartości sportowych z patriotycznym przesłaniem jednego z najważniejszych świąt narodowych – Dnia Niepodległości 11 listopada. Wyjątkowy charakter zawodów na pewno podkreśli uroczyście odegrany Hymn Narodowy, a na trasie biegu będą królować biało-czerwone barwy.

Oprócz Biegu Głównego organizatorzy przygotowali również zawody dla młodszych miłośników biegania – o godz. 13.00 na starcie staną uczniowie szkół podstawowych (400m), o godz 13.20 wystartują uczniowie gimnazjum (bieg na dystansie 800m). Szczegółowe informacje (zapisy, regulamin) na stronie: bieg.twojepajeczno.pl

plakat_Bieg_Niepodleglosci_2015

tekst i plakat: pajeczno.pl
Poprzedni artykułWybory parlamentarne 2015. Poznaj kandydatów z powiatu pajęczańskiego.
Następny artykułFinał Orlikowej Ligi Mistrzów
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

2 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
spidi
spidi
8 lat temu

Bardzo doby pomysł!

katie
katie
8 lat temu

dlaczego nie ma biegu dla przedszkolaków?