Mateusz Kowalczyk dwa razy wytańczył podium

0

Ponad 250 par tanecznych z Polski południowej wystartowało w Mistrzostwach Okręgu Śląskiego w Tańcu Towarzyskim, które odbyły się 24 i 25 października na Gminnej Hali Sportowej w Rędzinach.

Podczas turnieju świetnie zaprezentował się mieszkaniec Działoszyna, Mateusz Kowalczyk, który wraz ze swoją partnerka Zosią Stefaniak zdobył Mistrzostwo Okręgu Śląskiego w stylu standardowym oraz trzecie miejsce w tańcu latynoamerykańskim w kategorii OPEN 12-13 lat.  Młodzi tancerze wspólnie trenują od niespełna pięciu miesięcy, więc tym bardziej imponujące są ich wysokie lokaty.

Mateusz – na codzień uczeń pierwszej klasy Gimnazjum w Działoszynie – tańcem zainteresował się na poważnie już w wieku 7  lat. Na swoim koncie ma wiele pucharów i medali m.in. dwukrotny tytuł vice mistrza okręgu śląskiego w kategorii wiekowej 12-13 lat w latach 2013 i 2014. Aktualnie, utalentowany tancerz trenuje pod okiem Marcina Kisztelińskiego z klubu tańca towarzyskiego ZORBA Mykanów Częstochowa.

Wygrana w Okręgu Śląskim jest dla zwycięskiej pary przepustką do Mistrzostw Polski Południowej, które odbędą się pod koniec listopada w Brzegu Dolnym.

fot.: archiwum prywatne

 

Poprzedni artykułJuż jutro Pajęczański Bieg Niepodległości
Następny artykułBezpiecznie na drogach powiatu – podsumowanie akcji „Znicz”.
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments