Siatkarskie widowisko w Pajęcznie [ZDJĘCIA]

0

W czwartek 18 października po raz pierwszy w Pajęcznie odbył się mecz piłki siatkowej kobiet pomiędzy drużynami klubowymi występującymi w najwyższej klasie rozgrywkowej – Lidze Siatkówki Kobiet.  Na parkiecie zaprezentowały się zespoły GROT BUDWOLANI ŁÓDŹ oraz ENERGA MKS KALISZ. Organizacja meczu była możliwa dzięki współpracy MUKS LIBERO PAJĘCZNO z Cementownią „WARTA” S.A. w Trębaczewie, która jest jednym z głównych sponsorów zespołu Budowlanych oraz dzięki wsparciu organizacyjnemu Urzędu Gminy i Miasta w Pajęcznie i Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu.

Przed rozpoczęciem spotkania Zarząd Klubu MUKS LIBERO PAJĘCZNO dziękując swoim najważniejszym sponsorom uhonorował okolicznościowymi statuetkami swoich najważniejszych sponsorów – Prezesa Zarządu Cementowni „WARTA” S.A. w Trębaczewie Dariusza Gawlaka (imieniu którego statuetkę odebrali Członek Zarządu Sławomir Kaźmierczak i Dyrektor Marek Górnik) oraz Burmistrza Gminy i Miasta Pajęczno Dariusza Tokarskiego.  Statuetki wręczyli Prezes MUKS LIBERO Michał Marchewka oraz Wiceprezes Karol Wiła.

Miłym akcentem było przekazanie przez burmistrza Dariusza Tokarskiego – w imieniu mieszkańców Pajęczna – gratulacji i podziękowania za zdobycie tytułu Mistrza Świata w piłce siatkowej zawodnikowi Skry Bełchatów Pawłowi Zatorskiemu, w imieniu którego pamiątkową statuetkę odebrał jego ojciec.

Mecz Grot Budowlani Łódź – Energa MKS Kalisz stał na bardzo wysokim poziomie. Zawodniczki obu zespołów wykazały się dużym zaangażowaniem w grę i często popisywały się budzącymi podziw widzów zagraniami. Efektowne ataki, skuteczne bloki i dobra gra w obronie obu drużyn często nagradzana była gromkimi oklaskami. Rozegrane zostały 4 sety (ostatni jako tie-break) i z kronikarskiego obowiązku odnotujmy, że każdy z nich zakończył się zwycięstwem łódzkich siatkarek. W przerwach pomiędzy setami przeprowadzono „siatkarskie” konkursy dla publiczności, w których nagrodami były piłki z autografami zawodniczek oraz gadżety reklamowe Urzędu Gminy i Miasta.
Zgodnie z zapowiedziami organizatorów było to pierwsze ale nie ostatnie takie wydarzenie w naszym mieście. Obecni na meczu przedstawiciele łódzkiego klubu zadeklarowali, że chcieliby taką imprezę organizować w Pajęcznie co rok.

źródło i fot.: UG Pajęczno

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments