Sukces pajęczańskich zawodników MMA

4

Arkadiusz Keller i Damian Strzelczyk z klubu Husaria Pajęczno znaleźli się na podium Pucharu Polski ALMMA. To jedne z bardziej prestiżowych zawodów w świecie amatorskiego MMA.

MMA to skrót od angielskiego Mixed Martial Arts, który dosłownie możemy przetłumaczyć jako mieszane sztuki walki. Formuła zyskuje w naszym kraju coraz większą popularność, a największy w Polsce turniej – KSW przyciągają przed telewizory coraz większą widownię.

W niedzielę 14 maja w Sochaczewie po raz kolejny odbyła się gala Pucharu Polski Amatorskiej Ligi MMA. Puchar Polski obok Mistrzostw Polski to drugie najbardziej prestiżowe zawody w ciągu roku. Podczas gali świetnie zaprezentowała się dwuosobowa reprezentacja klubu Husaria Pajęczno.

O ogromnym sukcesie może mówić Arkadiusz Keller, który zdominował swoją kategorię wagową mężczyzn do 61kg. Po stoczeniu trzech pojedynków stanął na najwyższym miejscu podium:

– Jestem bardzo zadowolony z zawodów. Uważam, że dobrze się przygotowałem do Mistrzostw Polski zarówno kondycyjnie, siłowo jak i technicznie. Zdominowałem swoją kategorię wagową. Mam nadzieje, że kiedyś ktoś doceni moje starania i wkrótce wystąpię na zawodowym ringu MMA – mówił złoty medalista.

O rewelacyjnym debiucie może mówić Damian Strzelczyk, który wywalczył brązowy medal w formule senior kategorii OPEN.
– Zawody w moim wykonaniu uważam za udane. Jestem zadowolony, że na tak dużej gali byłem na podium razem z klubowym kolegą – podsumowuje Damian Strzelczyk.

Niewątpliwie jest to ogromny sukces zawodników, jak i samego klubu. ALMMA to największa liga tego typu w Polsce, a zarazem zaplecze do gal FEN czy KSW. Zawodnicy Husari mają nadzieję, że tak duże zwycięstwo przybliży ich do realizacji planu, o którym myślą już od dawna – zorganizowania charytatywnej gali MMA w Pajęcznie.

Poprzedni artykułTłumy na targach końskich w Pajęcznie
Następny artykułZ pluszowym misiem objadą Polskę na motocyklach
guest
4 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Kasia
Kasia
5 lat temu

Gratulacje ten sport wymaga dużo wysiłku i samodyscypliny dlatego zawodnikom należy się duży ukłon. … ps nazwa klubu znakomita😀

Skipper
Skipper
5 lat temu

Chłopakom gratuluję zwycięstw. Dziwi mnie jednak fakt, że po raz kolejny meduza Pajęczno wraca z workiem medali z zawodów a na stronie zupełnie brak nawet wzmianki o tym.

JANEK
JANEK
5 lat temu

brawo gratulacje! co kogo obchodzi meduza? to jest MMA ! BRAWO

Skipper
Skipper
odpowiedział na komentarz  JANEK
5 lat temu

Obchodzi mnie każdy sportowy skuces zawodników z naszego regionu. Czy to mma, plywanie, siaktowka czy biegi. A Ty widac przygodę z pływalniem zakończyłeś na kąpieli z tatą w wannie.