R e k l a m a
Strona głównaWiadomościRegionSukcesy biegaczki z Pajęczna

Sukcesy biegaczki z Pajęczna

Debiutująca na dystansie ultra Anna Paczuszka zajęła drugie miejsce w kategorii K30 podczas Ultramaratonu Leśna Doba.

95 śmiałków wzięło udział w tegorocznej edycji ultramaratonu Leśna Doba, wśród nich znalazła się mieszkanka Pajęczna Anna Paczuszka. Dla reprezentantki Klubu Biegacza Warta był to debiut w tego typu imprezie sportowej. Podczas 24-godzinnego wydarzenia zawodnicy sami decydują jaki dystans przebiegną. Organizator wyznaczył pętlę po leśnych duktach i ścieżkach o długości 12,3 km. Ilość przebiegniętych pętli przekłada się na ostateczny wynik na mecie. Bieganie całą dobę samo w sobie jest nie lada wyczynem. Biegaczka z Pajęczna w kategorii OPEN zajęła 22 miejsce. Wśród kobiet była czwarta, a w swojej kategorii K30 zajęła drugą lokatę.

Starałam się utrzymać wcześniejszą 3 pozycję ,lecz niestety obity palec i dokuczający ból od paznokcia nie pozwolił mi kontynuować biegu. Z całego serca dziękuję Prezesowi Klubu Biegacza Warta Jackowi Mruszczykowi za support. Bez niego i jego wsparcia zapewne skończyłabym na 98 kilometrze. Kolega biegł ze mną 122 kilometry – podsumowała po zakończony biegu Anna Paczuszka.

Świetni ludzie tworzą ten bieg, punkty żywieniowe wspierają całą dobę! Na bieg  przybywają rewelacyjni ludzie, którzy wspierają nas również na trasie. Mój debiutancki wynik samą mnie zaskoczył – dodała.

To nie pierwszy taki wyczyn biegaczki z Pajęczna i jak zapewnia nie ostatni.