R e k l a m a
Strona głównaSportWeekend pełen sukcesów dla ASW WATAHA

Weekend pełen sukcesów dla ASW WATAHA

Zawodnicy Akademii Sportów Walki WATAHA mają za sobą aktywny i pełen sukcesów weekend. W sobotę 7 grudnia pięcioosobowa ekipa wywalczyła 7 medali podczas trzynastej edycji międzynarodowego turnieju International Mazovia Cup organizowanego pod patronatem Polskiej Federacji Kickboxingu.

Dominik Tymura w kategorii dzieci starszych nie miał sobie równych w walkach na piankowe pałki – kalaki. W walkach przerywanych pointfighting dorzucił srebro. Szymon Muskalski w grupie wiekowej kadetów młodszych stanął na trzecim stopniu podium w walkach na pałki – kalaki. Debiutujący w walkach przerywanych pointfighting Cezary Muskalski w kategorii dzieci starszych wywalczył medal brązowy.

W grupie seniorów Watahę reprezentował Jan Stochniałek. Po zaciętych pojedynkach wywalczył medal w walkach pointfighting. Zdobył brąz. W walkach o dużo mocniejszych kontakcie, w formule K1, Janek stanął na drugim stopniu podium.

Żeńską część reprezentacji stanowiła Maja Rygalska, walcząca w kategorii wiekowej kadetów starszych. Również dorzuciła ona medal do worka Watahy, nie dając za wygraną w walce o trzecie miejsce w formule pointfighting.

Po sobotnich zmaganiach w Tarczynie Wataha ruszyła do Legionowa, gdzie odbywał się coroczny ogólnopolski turniej taekwondo organizowanych pod szyldem Polskiego Zrzeszenia Taekwon-do ITF. Wataha wystawiła na zawody aż 19 reprezentantów. Absolutnie najlepszą z najlepszych została Amelia Prus, która wygrała wszystkie konkurencje, w jakich startowała! Została potrójną złotą medalistką kategorii kadetek!

Dwa złote medale w grupie sześciolatków zdobył Bartosz Cykowski, pokonując wszystkich przeciwników w konkurencjach technicznych – kopnięcie dosiężne oraz kopnięcia na czas. W walkach na piankowe pałki zdobył brąz. W walkach kalaki Bartosz pokonany został przez kolegę z drużyny – Dominika Klimczaka, który tym samym zakończył swój debiut w turnieju ze srebrnym medalem.

Trzykrotnie na podium stawali również Szymon i Cezary Muskalscy. W grupie wiekowej kadetów, Szymon okazał się najlepszy w walkach przerywanych semi hogo, pozostałe konkurencje ukończył na drugim miejscu. Ośmioletni Cezary zgarnął dwa srebra – w konkurencji walk kalaki i technik specjalnych. W technikach szybkościowych doszedł do trzeciego stopnia podium.

Wśród młodzików z medalem wrócił także Mateusz Borkowski, który wyprzedził o kilka kopnięć kolegę z Watahy Cezarego Muskalskiego. Mateusz zdobył w technikach szybkościowych srebrny medal. Mieszko Kaniowski reprezentował wilcze barwy w najmłodszej grupie wiekowej – przedszkolaków. Został podwójnym brązowym medalistą – w technikach specjalnych i technikach szybkościowych. Kolejne srebro do zbioru Watahy dorzucił Arkadiusz Kawecki z konkurencji walk kalaki młodzików.

W najwyższej grupie wzrostowej wśród dziewięcioletnich zawodników Wataha także obsadziła podium. Dawid Cykowski okazał się bezkonkurencyjny w tempówkach. Dominik Tymura zdobył srebro w technikach specjalnych oraz złoto w walkach kalaki. Filip Wrona znalazł się na trzecim miejscu w technikach specjalnych. W konkurencjach technicznych dwa srebrne medale wywalczył także Jan Wroński.

Pozostali reprezentanci Watahy otrzymali medale za odwagę i zaangażowanie: Dawid Korzeński, Jakub Kacprzak, Alex Alexopoulos, Maja Rygalska, Piotr Korzeński, Natalia Klimczak, Bartosz Stachera.

Ostatecznie Akademia Sportów Walki WATAHA ukończyła turniej z wynikiem: 8 złotych, 10 srebrnych i 5 brązowych medali, co razem daje 23 krążki na 19 reprezentantów.

źródło i fot.: ASW WATAHA
R e k l a m a

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

1 Komentarz
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Rob
Rob
4 lat temu

Brawo młode wilki tak trzymać