R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatDotacja dla gminy Działoszyn na opracowanie „Strategii rozwoju elektromobilności”

Dotacja dla gminy Działoszyn na opracowanie „Strategii rozwoju elektromobilności”

Niemal 300 tys. zł przeznaczy Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na przygotowanie sześciu gmin do efektywnego korzystania z Funduszu Niskoemisyjnego Transportu. Wśród nich znalazła się gmina Działoszyn.

Gmina Działoszyn otrzyma 50 000 złotych dofinansowania w formie dotacji na opracowanie „Strategii rozwoju elektromobilności”. W dokumencie określone zostaną działania mające na celu poprawę jakości powietrza na terenie gminy, w szczególności związane z czystym transportem. Dotacyjne umowy podpisano podczas konferencji NFOŚiGW „Elektromobilność – szansa rozwoju polskich samorządów” 11 grudnia 2019 r. w Warszawie. Gminę Działoszyn reprezentował burmistrz Rafał Drab:

Gmina Działoszyn stawia na ekologię. Nie ulega wątpliwości, że pojazdy elektryczne to przyszłość i nasza gmina chce wyjść na przeciw tym rozwiązaniom, zarówno w przypadku transportu jak i turystyki – mówi włodarz Działoszyna.

Najważniejsze działania miasta i gminy Działoszyn w ramach realizacji przyszłej strategii obejmują m.in. stworzenie zintegrowanej sieci transportowej dla elektrycznych pojazdów, stworzenie systemu ładowania pojazdów przy obiektach użyteczności publicznej (aktualnie w gminie nie ma punktów ładowania pojazdów), rozwój transportu publicznego w oparciu o pojazdy elektryczne (np. busy szkolne), czy też tworzenie szlaków turystycznych, miejsc rekreacji dla rodzin w oparciu o rowery elektryczne (z punktami ładowania i odpoczynku) wykorzystując potencjał turystyczny gminy.
Strategie rozwoju elektromobilności mają powstać do końca czerwca 2020 r.

źródło: NFOŚiG
R e k l a m a

2 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

2 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Iwona
Iwona
4 lat temu

Brawo Dobra Zmiana!!!

Zenon
Zenon
4 lat temu

I nie oddają…. brawa!😎