R e k l a m a
Strona głównaSportWychowankowie Meduzy w krajowej czołówce

Wychowankowie Meduzy w krajowej czołówce

[alert type=”info” ]

Rozegrane w Gorzowie Wielkopolskim Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 16-letnich okazały się niezwykle udane dla pajęczańskiego klubu. Nasza jedyna reprezentantka w tych zawodach Julia Mesjasz wywalczyła na pływalni Słowianka dwa piąte miejsca w rywalizacji najlepszych pływaczek rocznika 1998!

Julia pierwszego dnia mistrzostw zdobyła pierwszy w historii damski finał A w imprezie rangi mistrzowskiej. W eliminacjach 200 metrów stylem dowolnym zajęła 8 miejsce i z ponad sekundową przewagą awansowała do wyścigu o medal. W popołudniowym finale spisała się rewelacyjnie finiszując na 5 miejscu w Polsce!
Ten sukces dodał Julii pewności siebie i w drugim dniu mistrzostw nasza zawodniczka uzyskując czwarty czas w eliminacjach awansowała do finału. Popołudniu Julia spisała się równie dobrze świetnie finiszując i zajmując 5 miejsce. Gdyby wyścig potrwał dwa, trzy metry dłużej zajęła by miejsce czwarte – zabrakło tylko trzech dziesiątych sekundy co na tym dystansie oznacza milimetry. Tym samym Julia znalazła się w gronie najlepszych kraulistek w Polsce dwukrotnie! Swoją dobrą formę mimo dużego zmęczenia potwierdziła w swoim ostatnim starcie na 800 metrów kraulem, gdzie po porannych seriach była 3 zaś po najmocniejszej serii ostatecznie zajęła 10 miejsce. Warto dodać, że do 8 miejsca zabrakło niecałe pół sekundy. Gratulujemy!

[/alert]

[alert type=”success”]

Jeden finał A oraz cztery finały B Letnich Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Gliwicach wywalczyli w miniony weekend nasi reprezentanci. Meduzę w Gliwicach reprezentowali: Klaudia JuraAleksander JagiełłoKarolina Kosowska oraz Weronika Zmudzka.

Największy sukces odniosła w tych zawodach Klaudia, która awansowała do finału A na 100 metrów stylem grzbietowym. Płynąć w ostatnim dniu zawodów zajęła 7 miejsce w porannych eliminacjach a w popołudniowym wyścigu o medal poprawiła swój poranny wynik i ostatecznie zajęła bardzo dobre 6 miejsce w rywalizacji czołowych grzbiecistek w kraju. Do tego dobrego wyniku dorzuciła jeszcze 10 miejsce na dystansie 200 oraz 15 miejsce na 50 metrów także stylem grzbietowym. Bardzo dobrze w Gliwicach zaprezentował się Aleksander, który dwukrotnie awansował do finału B na 200 i 100 metrów stylem grzbietowym zajmując ostatecznie 11 i 10 miejsce w bardzo mocnej stawce grzbiecistów z rocznika 1999. Na pochwałę zasłużyły także Karolina oraz Weronika, które wprawdzie nie uczestniczyły w obozie w Dębicy ale przygotowując się tylko na krótkim basenie w Gliwicach ustanowiły rekordy życiowe we wszystkich swoich startach. Gratulujemy!

[/alert]

 

tekst: Grzegorz Boroń, Meduza Pajęczno
R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments