R e k l a m a
Strona głównaWiadomościByły zastępca komendanta policji skazany

Były zastępca komendanta policji skazany

We wtorek Sąd Rejonowy w Częstochowie wydał wyrok w sprawie Henryka K., byłego zastępcy komendanta policji w Pajęcznie, któremu prokuratura  przedstawiła zarzut prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu.

Zdarzenie miało miejsce 12 listopada 2013 roku około godziny 22 w miejscowości Wąsosz Górny (gmina Kłobuck). Srebrny VW Passat uderzył w barierkę zabezpieczająca przejazd przez most. Przybyłe na miejsce pogotowie nie stwierdziło obrażeń u kierującego, jednak ratownik medyczny wyczuł od kierującego alkohol. W toku przeprowadzonych czynności w obecności prokuratora wykonano badanie alkomatem, które wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Sąd uznał Henryka K. winnym i wymierzył karę 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na 3 lata, 2 tysięcy złotych grzywny oraz pokrycie kosztów postępowania sądowego.

Wyrok nie jest prawomocny.

R e k l a m a

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

1 Komentarz
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
robert
robert
9 lat temu

sorry co to za kraj …??????!!!!!!!!! pijak za kierownicą ma 2 promile w wydychanym powietrzu i zabieraja mu prawko na 3 lata :)))))))) za 1 promil powinno byc zabrane na miniumum 10 lat.. a za 2 duzo wiecej. Karać alkoholików bezwzględnie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Taki pijak mógł kogoś pozbawić życia.