R e k l a m a
Strona głównaWiadomościCo dalej ze szkołami w gminie Rząśnia?

Co dalej ze szkołami w gminie Rząśnia?

Trudna sytuacja demograficzna oraz wysokie koszty utrzymania były powodem zamknięcia trzech placówek oświatowych  znajdujących się na terenie gminy Rząśnia.

Podczas piątkowych obrad radni Mirosław Olczak oraz Marcin Dragan apelowali o „dodatkowe kilka lat” dla placówek,  jednak większością głosów Rada Gminy Rząśnia podjęła uchwałę w sprawie likwidacji szkół. Od przyszłego roku szkolnego uczniowie z zamkniętych placówek w  Zielęcinie, Broszęcinie oraz Stróży zostaną przeniesieni do Rząśni. Co stanie się z budynkami po zlikwidowanych szkołach?

Jak podkreślał wójt Tomasz Stolarczyk, likwidacja szkoły nie oznacza automatycznie sprzedaży budynków. Podczas spotkań wiejskich mieszkańcy zaproponowali stworzenie centrum kulturowego w Stróży, świetlicy dla osób niepełnosprawnych pobytu dziennego w Broszęcinie oraz przekształcenie placówki w Zięlęcinie w mieszkania komunalne. Sprawa nie jest jeszcze przesądzona. O ostatecznej decyzji władz gminy będziemy na bieżąco informować.

R e k l a m a

9 KOMENTARZE

guest

9 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
edw
edw
8 lat temu

Radni ? Hipokryci – nie radni. Podnoszą łapę za wszystkim, co im wskazuje wójt. Teraz zrobił się szum wokół zamykanych szkół, to udają wielkich obrońców edukacji. Co robiliście przez tyle lat, aby te szkoły obronić ? Jakie macie pomysły panie Olczak i Dragan na wykorzystanie budynków po tych szkołach ? Jak sobie wyobrażacie to, że dzieci 5-8 letnie będą wstawać o 6.00 rano, aby dojechać na czas do szkoły. Robicie przedstawienie i szopkę próbując się wybielić. Wstyd !
Jesteście zaprzeczeniem wszystkiego, co radny powinien robić dla dobra samorządu. Marionetki na sznurkach.

Anonimowo
Anonimowo
odpowiedział na komentarz  edw
8 lat temu

sama jestes hipokrytka 😛 13 dzieci w zielecinie na cala szkole, troche wiecej w innych szkolach a koszty utrzymania placowek?? niech gmina placi tak?? Zadne marionetki -poprostu mysla logicznie ;] pozdro i poczwicz 😀

też mieszkanka
też mieszkanka
odpowiedział na komentarz  edw
8 lat temu

edw Ty jesteś w końcu za czy przeciw likwidacji? Bo ci radni byli przeciwni likwidacji. Byłeś na sesji? Słyszałeś czytane protokóły z zebrań wiejskich? Tam były przedstawione propozycje co można zrobić.

.
.
8 lat temu

6.00 do szkoły żeby dojechać do Rząśni? Hahahaha, nie no ludzie robią z tego bóg wie co, a taka prawda że dzieci będą musiały wstać 20 minut wcześniej. Po co utrzymywać szkołę w której jest 13 dzieci? Gdzie tu jakiekolwiek logiczne myślenie? Wszyscy mówią że wójt manipuluje, a czytając komentarze pod informacjami odnośnie zamykania szkół w gm Rząśnia, odnoszę wrażenie że ci co piszą te głupie komentarze , starają się wszystkimi manipulować. Wójt dobrze robił, zamyka placówki które są nie opłacalne, to normalne w dzisiejszym świecie. Jest niż demograficzny i prędzej czy później to i tak musiało nastąpić.

też mieszkanka
też mieszkanka
8 lat temu

Mam pytanie do Admina. Jak są jednakowe „buźki” przy komentarzach, to o czymś to świadczy, czy może ja inaczej kojarzę?

Anonim
Anonim
8 lat temu

nie ktoś się pomylił, w Zielęcinie nie ma 13 dzieci tylko na chwilę obecną 42 dzieci.
to chyba znacznie większa liczba niż w dwóch Stróża i
Broszęcin razem wzięte. Coś tu jest nie tak z tym zamykaniem ktoś popełnił wielki błąd administracyjny, chyba Wójt – czy Radni.

narcyz
narcyz
8 lat temu

Radni zagłosowali 10 za likwidacją, jedna się wstrzymała 4 za pozostawieniem szkół. Najprościej jest zamknąć tylko mądry to taki człowiek który umie z niczego zrobić coś korzystnego.

też mieszkanka
też mieszkanka
odpowiedział na komentarz  narcyz
8 lat temu

święte słowa narcyz!