R e k l a m a
Strona głównaWiadomościDlaczego warto odwiedzić Barcelonę?

Dlaczego warto odwiedzić Barcelonę?

Barcelona to jedno z wiodących centrów turystycznych, gospodarczych i kulturalno-sportowych na świecie. Dowiedz się co warto zobaczyć odwiedzając to niezwykle urokliwe miasto.

Jedną z największych atrakcji turystycznych, która przyciąga co roku tłumy gości z całego świata jest Sagrada Família czyli Świątynia Pokutna Świętej Rodziny. Jest to secesyjny kościół o statusie bazyliki mniejszej, uważany za główne osiągnięcie projektanta Antoniego Gaudíego. Nieukończone dzieło katalońskiego architekta robi niesamowite wrażenie nie tylko na zewnątrz, ale także w środku.

Dla fanów futbolu miasto nieodłącznie kojarzy się z jednym z najpopularniejszych klubów piłkarskich na świecie. Mowa o F.C. Barcelona, w której występowały największe gwiazdy futbolu na czele z Lionelem Messim.
Drużyna piłkarska ma na koncie 26 mistrzostw Hiszpanii, 30 Pucharów Króla Hiszpanii, 13 Superpucharów Hiszpanii, 5 Pucharów Europy, 4 Puchary Zdobywców Pucharów, 5 Superpucharów Europy, 3 Klubowe Mistrzostwa Świata/Puchary Interkontynentalne i wiele innych trofeów. Dlatego prawdziwy fan piłki nożnej podczas zwiedzania Barcelony musi odwiedzić Camp Nou – stadion piłkarski, na którym rozgrywane są mecze drużyny F.C. Barcelona.

Najsłynniejszym miejscem w Barcelonie jest promenada La Rambla. Jest to ruchliwa, ponad kilometrowa ulica w centrum miasta, często odwiedzana zarówno przez turystów, jak i przez mieszkańców. Deptak wypełniony jest straganami i kawiarenkami. Spacer wzdłuż promenady uatrakcyjniony jest przez występy artystów ulicznych: mimów, aktorów i tancerzy. Promenada rozciąga się od Placu Katalońskiego.

Barcelona może pochwalić się również jednym z największych oceanariów na świecie. L’Aquarium de Barcelona gdzie znajdziemy niezwykłe okazy fauny i flory zamieszkującej Morze Śródziemne. W 35 akwariach ulokowano 450 gatunków różnych zwierząt, co daje łącznie ponad 11 000 okazów.

Barcelonę warto odwiedzić zarówno latem, jak i zimą. Korzystając z wyszukiwarki tanich lotów na stronie www.sky4fly.net znacznie obniżysz cenę biletów lotniczych. Dlatego już dziś kliknij i zaplanuj swoją wymarzoną podróż do Barcelony.

R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments