R e k l a m a
Strona głównaWiadomościEwakuacja szpitala w Pajęcznie

Ewakuacja szpitala w Pajęcznie [ZDJĘCIA]

Straż pożarna, policja oraz służby medyczne brały udział w dzisiejszej akcji ewakuacyjnej pajęczańskiego szpitala. Na szczęście były to tylko ćwiczenia. 

Alarm ogłoszono około godziny 10:00. Zadaniem strażaków było opanowanie pożaru, bezpieczne wyprowadzenie pacjentów z zadymionych korytarzy oraz zabezpieczenie miejsca zdarzenia. W czasie trwania akcji strażacy zbudowali przed budynkiem szpitala punkt medyczny, w tym celu wykorzystano namiot pneumatyczny.

– Ewakuacja udała się, wszystko poszło sprawnie, pacjenci i pracownicy szpitala zachowywali się  bardzo dobrze, spokojnie. Byłem pod wrażeniem, myślałem, że będzie większe zamieszanie, a poszło bardzo fajnie – podsumowuje ćwiczenia  kpt. Leszek Marszał.

Celem ćwiczeń była przede wszystkim koordynacja działań jednostek straży pożarnej, pozostałych służb ratunkowych oraz personelu szpitala i komunikacji między nimi, jak również doskonalenie procedur przygotowanych na wypadek zagrożenia pożarem. Akcja ewakuacyjna przebiegła sprawnie i zakończyła się sukcesem, mamy jednak nadzieję, że nigdy nie będzie trzeba sprawdzać skuteczności takich ćwiczeń w praktyce.

fot.: KP PSP, kpt. Leszek Marszał
R e k l a m a
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

8 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

8 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

sądząc po uśmiechach strażaków z drugiego zdjęcia, była to zaplanowana akcja psp pajęczno… a co gdyby ktoś z wojewódzkiej zaplanował sprawdzić gotowości straż w powiatach i bez zapowiedzenia takie akcje zrobił… (znaczy się same telefony o zagrożeniach w szpitalach…) ciekawe czy tak sprawnie by to poszło i czy któryś cieszyłby się na jakimkolwiek zdjęciu….

tez anonim ;)
tez anonim ;)
8 lat temu

Akcja odbyła się oczywiście w ramach ćwiczeń wcześniej uzgodnionych, zakładam że fałszywy alarm zakończyłby się sprawą karną. Dziwić może nieco ustawienie namiotu po przeciwnej stronie budynku względem wyjścia ewakuacyjnego. Jak również pewna nieporadność ze strony Policji, skoro nie potrafili natychmiast zamknąć ruchu w terenie zagrożonym i skierować go na objazdy. Pochwalić z kolei należy kierowców za prawidłowe zachowania wobec pojazdów uprzywilejowanych, pomimo wzmożonego ruchu o tej porze. Reasumując, akcja dobra, licho nie śpi i jeśli coś się zdarzy to z pewnością nie w takich komfortowych warunkach.

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

na drugim zdjęciu to panowie policjanci zadowoleni i uśmiechnięci !

jaga
jaga
odpowiedział na komentarz  Anonimowo
8 lat temu

a na zdjęciu 7 strażacy przybici i przygnębieni 😉

zdzialoszyna
zdzialoszyna
8 lat temu

to w Pajecznie jest szpital ???

jólek
jólek
8 lat temu

A co to jest Pajęczno? 🙂

Ala
Ala
odpowiedział na komentarz  jólek
8 lat temu

Podobno obrzeza Makowisk !

majer
majer
8 lat temu

PO CO MĘCZYLI TYCH STARSZYCH,SCHOROWANYCH LUDZI NO PO CO? A NAMIOT PRZY SZPITALU … MOGLI BY NA DACHU USTAWIĆ TO BYŁBY SZYBSZY DOJAZD WINDĄ, BEZNADZIEJA!!!! TEJ PIJAROWSKI CYRK TO NAWET NA JANKOWSKIEJ BY NIE PRZESZEDŁ