R e k l a m a
Strona głównaWiadomościRegion"Na powódź mam plan"

„Na powódź mam plan”

Nauczyciele Publicznego Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Pajęcznie Magdalena Bazan i Aleksandra Lipa w listopadzie ubiegłego roku wzięli udział w projekcie edukacyjnym dla nauczycieli „Na powódź mam plan”. Szkolenie organizowane było przez Łódzki Urząd Wojewódzki, a jego głównym celem  było  przygotowanie nauczycieli do prowadzenia zajęć z zakresu edukacji powodziowej.

Teren naszego powiatu to głównie przypadki podtopień w wyniku gwałtownych opadów ale na takie sytuacje również należy być przygotowanym. Nauczyciele zorganizowali spotkanie z Powiatowym Sztabem Reagowania Kryzysowego w Pajęcznie, w  trakcie którego grupa uczniów mogła poznać zasady działania w sytuacjach kryzysowych, obejrzeć zdjęcia z miejscowości dotkniętych powodzią Dubidze czy Trzebce. Kolejnym etapem edukacji powodziowej było spotkanie z pracownikami Państwowej Straży Pożarnej w Pajęcznie, gdzie młodzież mogła zapoznać się ze sprzętem , którym dysponuje komenda oraz sposobem jego wykorzystania w sytuacjach kryzysowych. Ta sama grupa uczniów spotkał się również na wieczorku edukacyjnym, w trakcie którego uczniowie przygotowywali rodzinne plany ewakuacyjne, analizowali różne sytuacje, w których może się znaleźć ich rodzina oraz obejrzeli film „Niemożliwe”.

Wszystkie podjęte działania skłoniły nauczycieli do zgłoszenia własnego scenariusza zajęć o tematyce powodziowej na konkurs dla nauczycieli biorących udział w szkoleniu, ogłoszony przez Łódzki Urząd Wojewódzki. Starania nauczycieli zostały nagrodzone. Pajęczańska placówka znalazła się w dziesiątce finałowych szkół. 23 czerwca nauczyciele odebrali nagrodę oraz dyplomy w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim.

R e k l a m a

4 KOMENTARZE

guest

4 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Myśląca
Myśląca
7 lat temu

Powódź w Pnie? LOL
Do Warty kilkanaście kilometrów 😉

Taki sam paradoks jak kiedyś wyjazd łódzkich samorządowców do Arabów, żeby zwiedzić instalacje odsalania wody morskiej 😀

ariadna
ariadna
7 lat temu

A podtopienia w czasie ulewy? To tez rodzaj powodzi 😉

Małomyśląca
Małomyśląca
7 lat temu

No tak w Pajęcznie nie ma Warty , ale Działoszyn i okoliczne wioski to też powiat pajęczański a temat dotyczył całego powiatu a nie tylko gminy Pajęczno, jak można przeczytać w tekście.

Anusia
Anusia
7 lat temu

Jeszcze jedna szkoła z powiatu pajęczańskiego została wyróżniona w tym projekcie – Szkoła Podstawowa w Chorzewie.