Gminne Dożynki w Rząśni [ZDJĘCIA]

0

W niedzielę, 2 września na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Rząśni odbyły się Dożynki Gminne. Mieszkańcy hucznie świętowali zakończenie tegorocznych żniw.

Uroczystości rozpoczęły się dziękczynną Mszą Święta, podczas której rolnicy złożyli dary i podziękowali Bogu za udane plony. Po mszy barwny korowód uczestników dożynek prowadzony przez starostów przeszedł na plac kompleksu sportowo-rekreacyjnego, gdzie odbyła się dalsza część imprezy. Starostowie Gabriela Masek i Artur Brożyna wręczyli bochen chleba Wójtowi Gminy Rząśnia Tomaszowi Stolarczykowi rozpoczynając tym samym część oficjalną dożynek.

Gospodarzami tegorocznego Gminnego Święta Plonów były sołectwa: Będków, Rząśnia, Żary-Rychłowiec oraz Wójt Gminy wraz z Radą Gminy Rząśnia i Gminną Biblioteką Publiczną w Rząśni. Licznie przybyli goście z chęcią kosztowali lokalnych specjałów oraz świetnie bawili się podczas części artystycznej uroczystości. Na scenie wystąpiły lokalne zespoły śpiewacza, Młodzieżowa Orkiestra Dęta, grupa taneczna “Tęcza” oraz zespoły „Bananas Band” i „Impuls.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć z imprezy.

Szanowni Mieszkańcy i Goście.

Pragnąłbym również osobiście wyrazić gorącą wdzięczność wszystkim którzy wsparli organizację Dożynek.

Specjalne podziękowania należą się sołectwom i wszystkim Sołtysom na czele z Gospodarzami Dożynek za ich pracę społeczną, poświęcanie swojego czasu, zaangażowanie na rzecz organizacji Dożynek, między innymi za zorganizowanie kolejnego pięknego korowodu dożynkowego i udekorowanie Gminy.
Wyrazy uznania dla Starostów Dożynek Pani Gabrieli Masek i Arturowi Brożynie. Dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu naszej gminy, Rolników i Stowarzyszeń które przygotowały obfity i smaczny poczęstunek dla uczestników, dla wszystkich instytucji zaangażowanych w organizację tego święta.

Dziękuję również w sposób wyjątkowy wszystkim mieszkańcom Gminy Rząśnia i Gościom, którzy tak licznie przybyli na to Święto Plonów. Dzięki Waszemu wspólnemu wysiłkowi i pogodzie ducha tegoroczne Dożynki stały się wspaniałą okazją do dziękczynienia za cały rok pracy naszych Mieszkańców oraz do radosnego świętowania.

Pamiętajmy również o tych którzy w czasie dożynek musieli zostać na polach, aby dokończyć konieczne prace. Również Wam jestem zobowiązany.

Dzięki Wam wszystkim nasze Dożynki miały wspaniałą oprawę, niepowtarzalny klimat i charakter, sprawiły radość wszystkim Gościom, a nam Mieszkańcom przyniosły niesamowitą satysfakcję.

Nie sposób tu wszystkich wymienić ponieważ lista jest bardzo długa, nieodmiennie jednak raz jeszcze wszystkim dziękuję.

Z wyrazami szacunku
Wójt Gminy Rząśnia
Tomasz Stolarczyk

fot.: Marcin Baran / UG Rząśnia


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments