Dwa busy zderzyły się w Ostrołęce

0

Do kolejnego poważnego wypadku doszło na skrzyżowaniu dróg w miejscowości Ostrołęka. Zderzyły się ze sobą dwa busy.

Zdarzenie miało miejsce w piątek 7 września około godziny 7:00 na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 483 z drogą powiatową w miejscowości Ostrołęka. Jak wynika z ustaleń policji kierujący Fiatem Ducato 26 letni mieszkaniec powiatu Łódź Wschód jadąc z kierunku miejscowości Sulmierzyce nie udzielił pierwszeństwa przejazdu, w wyniku czego doszło do zderzenia z pojazdem marki Ford Transit kierowanym przez 48 letniego mieszkańca Kłobucka.

Dwóch pasażerów Forda Transit z ogólnymi obrażeniami ciała zostało przewiezionych do szpitala ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci na miejscu zdarzenia sprawdzili stan trzeźwości kierujących. Okazało się, że kierujący Fiatem Ducato znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Pajęczańscy policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia.

Policja przypomina – Polskie prawo wyróżnia dwa poziomy stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu – stan po użyciu alkoholu oraz stan nietrzeźwości. Jazda po użyciu jest wykroczeniem, za które grozi kara aresztu lub grzywny, natomiast jazda w stanie nietrzeźwosci jest przestępstwem, za które grozi kara grzywny, ograniczenia lub nawet pozbawienia wolności.

 


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments