R e k l a m a
Strona głównaWiadomościGorąca sesja w Działoszynie

Gorąca sesja w Działoszynie [WIDEO]

Zwołana w piątek 8 maja Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Działoszynie miała bardzo burzliwy przebieg. Na obrady przybyli rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Działoszynie.

Tematem, który zdominował sesję i zbulwersował obecnych na sali rodziców, była planowana redukcja ilość godzin lekcyjnych przeznaczonych na naukę języka niemieckiego. Od września dzieci z działoszyńskich szkół, zamiast dwóch miałby się uczyć tylko godzinę tygodniowo. Zdaniem rodziców, taka zmiana jest niedopuszczalna.

Burmistrz Rafał Drab starał się przekonać obecnych na sali rodziców, że redukcja ilości godzin wynika z braku środków. Włodarz przypomniał również, że to rodzice wybrali angielski językiem przewodnim, a niemiecki jest językiem dodatkowym. Pomiędzy radnymi, burmistrzem i rodzicami wywiązała się żywa dyskusja.

Poszukajmy oszczędności gdzie indziej, administracja w naszej gminie sięga już górnego pułapu – apelowała radna Agata Pęciak.

Radna Halina Zaremba-Grochowska również wypominała burmistrzowi rosnącą liczbę urzędników ratusza, przy okazji wyciągając kilka innych spraw m.in. remont nawierzchni na ul. Słonecznej.

Ja nie robiłem sobie kampanii wyborczej na pani ulicy. Nie wiem, dlaczego w ogóle startuje pani ze starego Działoszyna, bo panią tam znają i dlatego by nie głosowali – nie pozostał dłużny włodarz.

Sesja minęła w nerwowej atmosferze i ostatecznie nie podjęto żadnych wiążących decyzji w sprawie redukcji ilości godzin języka niemieckiego. Burmistrz Rafał Drab zaproponował, aby w najbliższych dniach spotkały się wszystkie stron konfliktu i wypracowały optymalne rozwiązanie.

R e k l a m a

48 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

48 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
pol
pol
9 lat temu

tak samo jest w Pajęcznie w godzinach pracy robi się zakupy

Ster
Ster
odpowiedział na komentarz  pol
9 lat temu

Pol a zadałaś pytanie czy jest w pracy czy ma może wolne a ty jasnowidz.
My tu piszemy o bezmuzgich decyzjach w naszym miescie Dzialoszynie 🙂

aaa
aaa
odpowiedział na komentarz  Ster
9 lat temu

bezmózgich jak coś. a co do urzędników, co napisał(a) @pol jest to prawda, zajmują się zakupami, a w gminie coś się chce załatwić, to się czeka Bóg wie ile.

aaa
aaa
9 lat temu

No i tak cie to boli?
Sklepy otwarte są w danych godzinach, ja czasem z pracy też wyskoczę i jakoś szef (prywaciarz) nie robi afery.

kibic
kibic
odpowiedział na komentarz  aaa
9 lat temu

Chyba żartujesz, to może jeszcze w godzinach pracy zorganizuj sobie grilla,
Prywaciarz nie robi afery ? To jakaś kpina w obronie tej osoby o której mowa, powinna wylecieć z pracy bez żadnych ceregieli a ty aaa nie opowiadaj więcej głupot w czyjejś obronie.

AMMA
AMMA
odpowiedział na komentarz  aaa
9 lat temu

Może to o Ciebie chodziło

Rita
Rita
9 lat temu

Burmistrz Rafał Drab śmiech na sali …….dodatkowo utrzymuje darmozjadów i byłych przestępców z Pajęczna .Słoma z butów to nawet zwykłemu rolnikowi tak nie wychodzi co jemu won z Działoszyna

Aha
Aha
odpowiedział na komentarz  Rita
9 lat temu

Może nie jest idealny ale na pewno lepszy od poprzedniego złodzieja ;|

Mieszkanka gminy
Mieszkanka gminy
9 lat temu

A tu jest urzędnik Państwowy

kibic
kibic
9 lat temu

PO na pierwszej linii frontu, a jacy zadumani, niedługo wybory i zobaczycie jaki wyborcy mają do was stosunek. I nie wyciągaj ropy z gał w miejscu publicznym esteto.

jarek
jarek
9 lat temu

Niech obetnie godziny z RELIGI to kasę znajdzie

Marek
Marek
9 lat temu

Oglądam i patrzę na rządzących stwierdzam że niestety ale mieszkam na wsi w Działoszynie .Burmistrz to sołtyś wsi niech jeszcze pozamyka wszystkie szkoły ,zrobi tam w nich remizę i rozłoży stół biesiadny i biesiaduje bo to uwielbia robić i robi najlepiej ,jak widać zresztą. A nauczanie niech wprowadzi w domach.
Przepraszam na wsiach już jest lepiej niż u nas !!!

as
as
9 lat temu

To jast sprawka Lewery I Tokarskiego starosty a Drap to ma związane ręce

jarek
jarek
odpowiedział na komentarz  as
9 lat temu

Ty AS do kwadratu co ma piernik do wiatraka dokształć się trochę kto jest STAROSTA to TWOJE KUMY Z DZIAŁOSZYNA

is
is
9 lat temu

Język niemiecki powinien zostać w szkołach.Niech nasze dzieci mają więcej możliwości.Ja uczyłam się tylko j. rosyjskiego i co mam z tego? Mamy bardzo dobrych nauczycieli.Byłoby szkoda gdyby oni stracili pracę,którą wykonują suminnie a nasze dzieciaki możliwość rozwoju.

AMMA
AMMA
9 lat temu

Śmiech na sali. Pracownica w godzinach pracy na zakupach. Niech się zwolni i będzie miała czas na wszystko. Ale po co jak może robić wszystko (byle nie pracować) i jej jeszcze za to zapłacą.
Jaki Burmistrz taka gmina. On też rzadko bywa w poracy
aaa to może o Ciebie chodziło hehehe

mama
mama
9 lat temu

W XXI w. musimy prosić, żeby nasze dzieci mogły się więcej uczyć??? To jest ciemnota i zacofanie urzędników panujących w naszym Urzędzie. Dosyć,że gmina nie oferuje naszym dzieciom, żadnych darmowych zajęć pozalekcyjnych, bo nie ma takiego zaplecza, jak np basen itp. Musimy sobie radzić we własnym zakresie i organizować czas dzieciom, bo Pan Burmistrz umywa ręce a do tego chce jeszcze zabrać połowę niemieckiego… Pan Burmistrz w swoim programie wyborczym za każdym razem podkreślał: ” Dzieci są naszą przyszłością” …. to zabierzemy im niemiecki, po co będą się przemęczać

Lala
Lala
9 lat temu

Problem jego leży w tym że otacza sie spalonymi bezmuzgimi pajacami i jeszcze w dodatku ich słucha , bo ma łeb wiecznie zalany !!!

tesaw
tesaw
9 lat temu

Wypowiedzi Pana burmistrza są przepełnione kulturą 🙂

Myśląca
Myśląca
9 lat temu

Naukę języków obcych ograniczają, ale religia nawet na maturze i w przedszkolach 😛

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

Myslaca .brawooo…
.trafilas w sedno…takie cuda tylko w katolickim a nie swieckim panstwie…hi

aaa
aaa
odpowiedział na komentarz  Anonimowo
9 lat temu

ale na komunię to dziecko poślesz ;)) i pogrzeb katolicki załatwisz ;)) żenada. może jakby Dni Działoszyna nie było, czyli zjazdu świń zewsząd, to by starczyło kasy.

Kibic
Kibic
9 lat temu

Pani Zaremba-Grochowska to chyba jest z innego świata, kobieto zejdź na ziemię !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ze swoje miejsca nie startuje za radną bo mają ją dosyć !!! wozi starszych ludzi nie ze swojego okręgu na wybory, żeby na nią głosowali …. wstyd i hańba !!!!! niech bierze ten „klei” bo widać, że dobrze na nią działa i szoruje fontannę, bo co ma do roboty !!!!!!!! a fontannę oddano za jej poprzednika !!!!!!!!!

Działoszyn
Działoszyn
9 lat temu

Do kibica facet jesteś pusty i bez rozumu lepiej się nie wypowiadaj bo się kompromitujesz pajacu

kibic
kibic
odpowiedział na komentarz  Działoszyn
9 lat temu

I co Platformersi dostaliście już jednego kopa w wyborach prezydenckich, czeka was ich jeszcze więcej nawet jeśli zaczniecie całować stopy KUKIZOWI

obserwator
obserwator
9 lat temu

czy w działaniach władz jest trochę rozsądku

ja
ja
9 lat temu

ci ludzie są bezwzględni

ja
ja
9 lat temu

obowiązkiem Burmistrza jest dbanie o mienie komunalne
dlaczego fontanna jest w takim stanie
kamień osadza się z jakiegoś powodu ciekawe w jakim stanie są dysze i pompa

ja
ja
9 lat temu

rynek jest fajnie zagospodarowany tylko trzeba zadbać o to co jest a nie udowadniać że to jest złe

roco
roco
9 lat temu

Jak chłop o siebie nie umie zadbać a wy wymagacie żeby dbał o Nas o nasze dobro o nasze mienie ,o fontanie zapomnijcie to jest ………..

urwis
urwis
9 lat temu

Uwazam ze szkoly pod samorzadami sie zupełnie nie sprawdzaja. Pan Burmistrz badz wojt decyduje o szkolach, przedszkolach, osrodkach kultury, bibliotece i wszystkich instytucji podlegajacych gminie wraz z urzedem.Dlaczego trzeba prosic wlodarza i jakie ma prawo zabierac godziny z przedmiotu któty uwaza za zbedny. Dyrektorzy placowek maja zwiazane rece bo taki duren nie podpisze arkusza organizacyjnego szkoły a ty wytlumacz pracownikowi dlaczego nie bedzie juz pracował albo dostanie ochłapy ze ledwie na chleb starczy. Za granica 2 jezyki to przymus a 3 jest dodatkowy, a my walczymy zeby chociaz 2 były-zenada!!!!

Irena Kiedos
Irena Kiedos
odpowiedział na komentarz  urwis
8 lat temu

ale my i tak lepsi w edukacji od tej tzw. zagranicy

dario
dario
9 lat temu

Tak to jest jak chłopem żądzą baby on biedny co może , tylko spuścić swoja wielką głowę i z rozbiegu w mur …..

Sławek
Sławek
9 lat temu

Poprostu temu panu już podziekujmy i jego bezradności, jest dla wielu ludzi którzy dali mu szanse skoniczonym bur….m. I jego rodzinie i calej tej upolitycznionej gminie za jego kadencji .
10 km dalej W Pajecznie polikwidowano tyle szkół ale żaden nauczyciel nie stracił pracy bo żeby byc Burmistrzem to trzeba mieć jaja i pojecie o rządzeniu a nie doradcow i złdzieji zatrudnionych za nasze pieniądze

krytyczny
krytyczny
odpowiedział na komentarz  Sławek
9 lat temu

Wniosek ? Na likwidacji szkół straciły jedynie dzieci.

Andrzej
Andrzej
odpowiedział na komentarz  Sławek
9 lat temu

Najpierw to powinni połowę urzędasów na bruk a nie generowanie kosztów i w pokoju 2 panie sobie kawkę piją i głupoty nawijają, po co tyle urzędasów w działoszynie, Pajęcznie? Ludzi ubywa bo za granicę itp. a w urzędach etatów przybywa, no ale nieroby są elektoratem jakby nie było. A papierologię ktoś musi przerzucać. Pamiętam jak kobicie co całe życie na dupsku w urzędzie przesiedziała komputer się wyłączył i ona teraz nic nie zrobi bo nie umie…. a informatyk za godzinę będzie

Pandrzeju
Pandrzeju
9 lat temu

Andrzeju nie denerwuj się ,tył się wyklepie .Chłopie ci ludzie gdzieś muszą pracować a gdzie do pracy pójdzie taka pani była starościna jak w powiecie już jest stracona ,a gdzie pan Górecki pójdzie na tą lichą emeryturę ,po co Działosoki niech ta płaczą i płacą a dzieci niech będą imbecylami to barany przecież …………..

Emil
Emil
odpowiedział na komentarz  Pandrzeju
9 lat temu

a gdzie pan Starosta pójdzie na tą lichą emeryturę, po co Pajęcoki niech ta płaczą i płacą a dzieci niech będą imbecylami to kawki przecież …………..

Majka
Majka
odpowiedział na komentarz  Pandrzeju
9 lat temu

Trzeba się przekwalifikować, chyba że dupa do krzesła od ciastek i kawy przyrosła, to wtedy mamy problem

Pracownicy Biblioteki w Działoszynie
Pracownicy Biblioteki w Działoszynie
9 lat temu

Bardzo szlachetne, że rodzice angażują się w sprawę redukcji godzin języka niemieckiego, na ich miejscu postąpilibyśmy tak samo. Nie rozumiemy tylko dlaczego broniąc szkoły atakuje się inne jednostki w tym Bibliotekę? Jest nam niezmiernie przykro, że znając fakty rodzice bez skrupułów kłamią, ukazując Bibliotekę w złym świetle. Faktem oczywiście jest, że zajęcia plastyczne w wakacje zostały odwołane ale tylko dlatego, że w naszej placówce odbywały się remonty, a cały budynek przechodził termomodernizację. Wymieniane były okna, przed wejściem stały rusztowania, odcięty tymczasowo prąd, do tego kurz, gruz, pył. Pomieszczenia nie nadawały się na przyjęcie dzieci. Czy ta Pani chciałaby, żeby dziecko… Więcej »

anuluj
anuluj
odpowiedział na komentarz  Pracownicy Biblioteki w Działoszynie
9 lat temu

No widze na waszej stronie jak to się uwijacie jak muchy w smole tfu ukropie. W maju rajd, spotkanie i konkurs 🙂 W marcu i kwietniu chyba zbieraliście siły na tą katorżniczą pracę. Można się zajechać rzeczywiście. Co mają powiedzieć pracownicy np. biblioteki w Sulmierzycach, na której stornie jest 100 razy więcej wydarzeń. I biblioteka gminna, no ale tam się nie chwalą pracą czy żalą tylko pracują.
Także działoszyńscy przodownicy równajcie chociaż do tych „wsiowych” bo nie możecie nawet kawy wypić razem tak się mijacie chyba nie tylko ze sobą :/

etam
etam
odpowiedział na komentarz  Pracownicy Biblioteki w Działoszynie
9 lat temu

czyli że jak był ten remont to pracownicy biblioteki mięli wolne?

w
w
9 lat temu

Ja chętnie dowiedziałbym się jak było na spotkaniach Radnych i Burmistrza z Rodzicami, które miały odbyć się po tej sesji ? Chciałbym wiedzieć jak członkowie Rady Miejskiej głosowali, co mieli do powiedzenia a co na to p. Burmistrz ?

OBURZONY i ZNIESMACZONY
OBURZONY i ZNIESMACZONY
9 lat temu

Z całym szacunkiem do języka niemieckiego i innych zajęć prowadzonych w szkołach – ale niestety rodzice, którzy zaciekle bronią języka niemieckiego są zapatrzeni tylko w ten przedmiot ( a może nauczyciela?). Atakują wszystkich, inne szkoły chcą zamykać, obrażają pracowników biblioteki i nauczycieli z innych szkół. Dostrzegają tylko osiągnięcia z j. niemieckiego. Proszę Państwa – szkoła to nie tylko j. niemiecki! Uważam, że nietaktem jest, że nie dostrzegacie innych nauczycieli. Proszę pamiętać, że ci pozostali nauczyciele także uczą Wasze dzieci i robią to całkiem nieźle. Swoim zachowaniem zrażacie ludzi do siebie. Tak na prawdę, to już nie wiem, czy chodzi o… Więcej »

...
...
9 lat temu

Połowa ludzi strajkujących to wyborcy draba. Ich nigdy nie pożałuję jeśli stracą etat. Sami sobie wybrali „włodarza” od siedmiu boleści.

szok
szok
9 lat temu

Popieram wypowiedź pracowników biblioteki w Działoszynie. Uważam, że rodzice „nieco” się zapędzili w swej pomocy, robiąc więcej szkody niż pożytku. Owszem, to dobrze, że chcą bronić nauczycieli, ale nie może się to odbywać kosztem innych. Nie chciałbym takiej formy pomocy.

OBURZONY i ZNIESMACZONY
OBURZONY i ZNIESMACZONY
odpowiedział na komentarz  szok
9 lat temu

Też tak sądzę.

furia
furia
9 lat temu

Odczepcie się od burmistrza i radnych,nauczyciele to nie święte krowy.Zwolnienia dotyczą wszystkich.