III Pajęczański Bieg Niepodległości

1

Niesprzyjająca aura nie odstraszyła miłośników biegania. W „III Pajęczańskim Biegu Niepodległości” pobiegło ponad 150 uczestników.

Na starcie pojawili się nie tylko lokalni  biegacze, uczestnicy przyjechali z takich miejscowości jak Ostrzeszów, Wrocław, Katowice, Wałbrzych czy Łódź. Wystartował również zawodnik z Hiszpanii – Cristiana Subiratsa. W trzeciej edycji „Pajęczańskiego Biegu Niepodległości wzięło udział ponad 150 miłośników biegania. Podobnie jak przed rokiem uczestnicy mieli do pokonania ponad pięcio kilometrową trasę wyznaczoną ulicami Pajęczna.

źródło: YouTube Ożegów

Najszybciej dystans pokonał Szymon Kotyla z Kiełczygłowa. Należący do klubu CKS Budowlani Częstochowa zawodnik przy okazji pobił rekord trasy, uzyskując rewelacyjny czas 17:07. Wśród kobiet najszybciej finiszowała Łucja Wiktorowicz. Podczas dekoracji uhonorowano także zawodników biorących udział w akcji w serwisie Endomondo „Pajęczno Biega” – wygrał Michał Wawrzyniak i Beata Witkowska.

Imprezie towarzyszył szczytny cel. Wszyscy biegacze, którzy wystartowali ze specjalną dedykacją na koszulce, przyczynili się do zakupu nowej protezy dla Wiktora. 10-letniego chłopca, który urodził się z zespołem wad wrodzonych, min. rozszczepem kręgosłupa oraz brakiem lewego podudzia i stawu kolanowego. Patronem akcji była Fundacja PKO BANK POLSKI.

Tego dnia mogliśmy oglądać mnóstwo koszulek z orłem na piersi, biało-czerwone flagi i uśmiechnięte twarze uczestników. Niewątpliwie było to kolejne wielkie święto patriotyzmu i biegania w Pajęcznie.

Wkrótce kolejne zdjęcia…
Poprzedni artykułRusza XVI edycja Szlachetnej Paczki
Następny artykułŚmiertelne potrącenie w Nowej Brzeźnicy
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

1 Komentarz
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Gość
Gość
7 lat temu

A tasma foliowa zabezpieczajaca trase nadal wisi i cieszy oko swym pieknem powiewajac na tle drzew. Posprzatac jak zwykle nie ma komu, tak jak po rajdach 4×4