R e k l a m a
Strona głównaWiadomościKGW Obrów zaskakuje popularnością

KGW Obrów zaskakuje popularnością

Wyjątkowo aktywne koło gospodyń wiejskich powiatu pajęczańskiego, twórczynie słynnej Obrowskiej Zupy Chrzanowej wzbudziły zainteresowanie ogólnopolskiego portalu mojeKGW.pl, zrzeszającego koła gospodyń z całej Polski. 20 lipca gospodynie odwiedziła redakcja portalu, aby stworzyć materiał o ich działalności do wrześniowego kwartalnika wydawanego dla KGW.

Gospodynie zorganizowały spotkanie w świetlicy, przygotowując specjalnie na tę okazję Obrowską Zupę Chrzanową oraz prezentację bogatej kolekcji rękodzieła. Panie przygotowały również degustację własnego sera z praski domowego wyrobu, za który z resztą otrzymały wiele nagród i wyróżnień. Niezwykle gościnne i ciepłe spotkanie przy kawie i domowym cieście, minęło pod znakiem ciekawych opowieści o historii chrzanu oraz osiągnięciach KGW Obrów. Wizyta w gminie Kiełczygłów sprawiła, że uśmiech nie schodził nam z twarzy do końca dnia – mówi Magdalena Sałata, redaktor portalu i kwartalnika „mojeKGW”.

Koło gospodyń z Obrowa już przygotowuje się do ostatniej edycji Święta Chrzanu oraz Jarmarku Wojewódzkiego, podczas których tradycyjnie będą wystawiać swoje lokalne produkty i rękodzieło. Panie jak zwykle będą zarażać wszystkich gości swoją pozytywną energią i kultywować w regionie naszą piękną ludową tradycję.
Recepturę na tradycyjną Obrowską Zupę Chrzanową, która zostanie opublikowana w magazynie „mojeKGW”, będą mogły poznać koła gospodyń z całej Polski, a KGW Obrów zyska jeszcze większą popularność w regionie i poza nim.

tekst, fot.: Magdalena Dalewska
R e k l a m a
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments