R e k l a m a
Strona głównaWiadomościNadwarciański Festiwal Ludowy

Nadwarciański Festiwal Ludowy

W sobotę 23 maja w Zespole Parkowo-Pałacowym w Działoszynie po raz kolejny odbędzie się Nadwarciański Festiwal Ludowy. Wydarzeniu towarzyszył będzie III Międzypowiatowy Przegląd Kapel i Zespołów Śpiewaczych.

Głównym celem imprezy jest prezentacja i pielęgnacja tradycji ludowej, pieśni i muzyki. Ponadto wyłonione podczas przeglądu grupy, wezmą udział w 49. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzy Dolnym.
Festiwal urozmaicą stoiska z pracami rękodzielniczymi, robótkami szydełkowymi, obrazami i rzeźbami. Odwiedzający będą mogli również posmakować potraw przygotowanych przez regionalne stowarzyszenia i koła gospodyń wiejskich.

dzialoszyn nadwariański

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z zeszłorocznej edycji festiwalu.

R e k l a m a

4 KOMENTARZE

guest

4 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Eduardo
Eduardo
7 lat temu

Zamiast pomagać młodym w rozwijaniu talentu to promują takich starych pryków! Ile można tego słuchać…

jarek
jarek
odpowiedział na komentarz  Eduardo
7 lat temu

A ty kim jesteś ZEREM t

Czaku
Czaku
odpowiedział na komentarz  jarek
7 lat temu

Odpowiedź na poziomie. Gratuluję

Mieszkaniec
Mieszkaniec
7 lat temu

W tym nie chodzi o młodych czy starych , chociaż społeczeństwo składa się z ludzi w różnym wieku a na tej imprezie występują osoby w każdym wieku , są też zespoły dziecięce. Powinieneś wiedzieć , że istotą folkloru jest odtwarzanie i kultywowanie naszej tradycji i historii -również twojej o której ty zapomniałeś – a człowiek który nie pamięta o swoich korzeniach jest osobą ograniczoną i bezwartościową . Tym ludziom należy się szacunek , że podtrzymują naszą kulturę, tradycję (gwarę , stroje, obrzędy) gdyby nie oni to wszystko by przepadło bezpowrotnie, tym bardziej , że robią to bezpłatnie, kosztem własnego czasu… Więcej »