R e k l a m a
Strona głównaWiadomościW Pajęcznie "Zbierali Krew dla Polski"

W Pajęcznie „Zbierali Krew dla Polski”

Niemal 17 litrów krwi udało się zebrać w czwartek 14 maja podczas VIII edycji kampanii prozdrowotnej „Zbieramy Krew dla Polski”.

Organizowana przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Wieluniu we współpracy z INTERMARCHE w Pajęcznie akcja ma na celu poszerzanie wiedzy Polaków na temat honorowego krwiodawstwa, zasad udzielania pierwszej pomocy oraz propagowania zdrowego stylu życia.

Podobnie jak w latach ubiegłych do akcji włączyła się Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna, jak również uczniowie Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Pajęcznie. Każda z osób odwiedzający ulokowane na parkingu przed supermarketem Intermarche stoisko, mogła otrzymać szczegółowe informacje na temat honorowego krwiodawstwa oraz  zapoznać z materiałami promocyjnymi z zakresu zdrowego stylu życia. Dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród najmłodszych cieszył się pokaz podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy, przygotowany przez młodzież z pajęczańskiego Zespołu Szkół. Wśród krwiodawców rozlosowanych zostało 10 profesjonalnych apteczek samochodowych.

Tego dnia krew oddało 37 honorowych dawców, łącznie udało się zebrać 16,650 litrów bezcennego płynu.

 

fot.: PCK Wieluń
R e k l a m a

2 KOMENTARZE

guest

2 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
wołacz o!
wołacz o!
7 lat temu

Janek mam nadzieje ,że za bardzo cię tam nie wymęczyli 😉

payo
payo
7 lat temu

A już 12 lica kolejna zbiórka. W godzinach od 13 do 16. Szczegóły wkrótce 🙂